Uganda terve megbukott, nem sikerült felturbóznia a kávé exportot, így a kiszállított mennyiség a novemberben várt érték alatt maradt. Hasonlóan gyenge lehet a decemberi export is, mert a raktárakat megtámadta egy kártevõ rovar. Uganda Afrika legnagyobb kávé exportõre és hatodik a világranglistán. Vigyázó szemeinket erre az országra vessük, hiszen ez a bogár nem pusztán a termésre veszélyes, hanem a kávé cserje szárába is belefúrja magát és egész ültetvényeket tehet tönkre! 2014-ben a kávé árfolyama éves alapon 51%-ot emelkedett a brazíliai és vietnámi aszálynak köszönhetõen. Az év végén júliusi mélypontjára esett a pirossal kiemelt váll-fej-váll technikai alakzat nyakvonalának letörése után.

 

Mi várható?

Ha az ugandai rovarfertõzést nem sikerül idõben megfékezni, további árfolyam-emelkedésre számíthatunk.  A júliusi aljpont elérése egyelõre jó támasz szintnek tûnik, innen indulhat a várt felpattanás, mellyel a november óta tartó esésre felvehetõ Fibonacci-szintek 38,2%-os korrekciós szintjének elérése erõsen valószínûsíthetõ. Ez gyakorlatilag a váll-fej-váll nyakvonalának környékére tehetõ, ami pedig komoly ellenállás szerepét töltheti be. Ehhez a szinthez közelítenek a szintén ellenállást jelentõ 200, 50 és 120 napos exponenciális mozgóátlagok, ebben a sorrendben. A forgalmi adatokon nem látszik jelentõs érdeklõdés, de ezt betudhatjuk az év végének is.

Az indikátorok közül az MACD stabilan eladási jelzésen áll december eleje óta, azonban az RSI 30 környékérõl pattant, az STS pedig 10-rõl, így mindkettõ vételi szignált adott. Technikailag jó esély mutatkozik a korrekciós hullám beindulására.

Szólj hozzá