Brazíliában ismét fellángoltak a félelmek, hogy 2015-ben ismét pocsék kávétermésük lesz. Ennek legfõbb oka, hogy a cserjék nyáron borzasztóan megsínylették az évszázados aszályt és a virágzás elmaradt a vártaktól. Egyes helyeken 200 milliméterrel is kevesebb csapadék hullott és hasonló száraz periódusokat várnak a jövõ évi nyártól is. Mindezek hatására validálta magát a zölddel kiemelt füles csésze alakzat, ami amúgy is jól illik a kávéhoz. Ennek célárát a nyakvonal áttörése után megközelítette, de még el nem érte. Fundamentálisan a 200$-os szint reális kávé árfolyamot jelent, a jövõt pedig a brazil idõjárás fogja alakítani.

 

Mi várható?

A félelmek ismételt fellángolásával újabb sokéves csúcsot döntött a kávé árfolyam és szerintem ez még párszor elõ fog fordulni a következõ hónapokban. A 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célár elérése már 10$ távolságba került, erõsen valószínû, hogy el fogja érni. Ez a szint gyenge ellenállást jelent, amit a fundamentális okok pikkpakk lesöpörhetnek és megnyílhat a tér a 261,8%-os vonal irányában. A jelenlegi szintekhez képest ez +20%-ot jelenthet. Ha mégis alábbhagyna a lelkesedés, támasz a kékkel jelölt vízszintes csatorna felsõ szára. Ennek letörése egyelõre nem látszik valós veszélynek, de az ördög nem alszik, védjük stoppal pozícióinkat!

Az MACD indikátor a májusi csúcshoz hasonló magasságokba emelkedett, eladási jelzés még nem látható rajta, de a görbe kezd kilapulni. Az RSI egyszer már túllépte a 70-es lélektani szintet, jelenleg 68-on tartózkodik, amit érzékenyebbek eladási jelzésnek is vehetnek. Amíg a sztochasztikus oszcillátoron nem jelenik meg eladási szignál, addig ezt nem érdemes komolyan venni. Azon pedig egyelõre még kitart a bika hangulat, bár 88-as értéknél már nem nagyon érdemes új long pozíciókba ugrani. A nyakvonal tesztelése után érdemes megjátszani a 210-231-265 dolláros menetet, ha meglapozottá válik a helyzet.

Szólj hozzá