A Brent-olaj árfolyamának csökkenéséért számos fundamentális ok húzódik. Az európai növekedés terén bajok láthatók, az IMF lerontotta a világpiaci fejlõdésrõl szóló elõrejelzését és Japán gazdasága szintúgy szenved. Az Nemzetközi Energiaügynökség csökkentette a globális olajkeresleti várakozásait. Líbiában ismét helyreállt a kitermelési lánc, az ellátási oldal biztosított. Irakban az IS csapatai északon terrorizálják a népeket, a déli kitermelõhelyekhez nem jutottak el. Mindezek függvényében nem meglepõ, hogy gyorsulva esik az olaj árfolyam. Ennek során elérte a 2012 júniusi markáns mélypontot.

 

Mi várható?

Fundamentálisan további eséssel számolhatunk. Technikailag a jelenlegi szinten a korábbi alj miatt támaszra számíthatunk, azonban ez egy egyszer érintett pont, nincs rajta jól bejáratott támasz mezõ. Az április és június közötti emelkedésre skiccelt Fibonacci-szintek másodlagos célára 87$-nál már csak karnyújtásnyira van, ez sokkal erõsebb vonzerõvel bír, így elérése erõsen valószínûsíthetõ. További támasz a fenti chart felbontásán nem látható.

A shortosok örülhetnek az indikátoroknak, ugyanis egy eleve depresszív mélységbõl képes volt mindhárom újabb eladási jelzést produkálni és tovább csökkenni. Az RSI 24-es értéke még hagyján, de a sztochasztik 10 körül ritkán látott vendég. Fordulatra semmi jel nem látható, vételeket mellõzném. Hulló kés esete áll fenn. Az a bizonyos gumilabda még mélyebbre lett nyomva a vízben, már csak az a kérdés, hogy mikor szabadul el a felhajtó erõ?

Szólj hozzá