Az olcsó kávéra számítók táborát ki kell ábrándítanunk, ugyanis Brazíliában 70 éve nem látott aszály pusztít a kávétermelõ régiókban és a következõ hetekben sem várható jelentõsebb csapadék. Ennek hatására röpke 4 nap alatt 18%-ot ugrott az árfolyam és nem látszik mikor lesz enyhülés.

Mi történt? Január közepén még nyoma se volt pániknak, a Cepea elemzése alapján egész 2014-ben további eladói nyomásra számíthatunk. A kiváló brazil terméshozam miatt komoly túlkínálattal számoltak, miközben a hivatalos ügynökség, a Conab közlése alapján már jóval visszafogottabb számok láttak napvilágot. Az olcsó kávéra számítók táborát ki kell ábrándítanunk, ugyanis Brazíliában 70 éve nem látott aszály pusztít a kávétermelõ régiókban és a következõ hetekben sem várható jelentõsebb csapadék. Ennek hatására röpke 4 nap alatt 18%-ot ugrott az árfolyam és nem látszik mikor lesz enyhülés.

 

Mi várható? Technikai szemüvegen keresztül a sötétkékkel közrezárt, legyezõszerûen szétterülõ alakzatból felfelé tört ki, ami nem meglepõ a brazil aszályról érkezõ hírek tükrében. Öles léptekkel, nagy testû, tömör fehér gyertyákkal rallyzott át az erõs ellenállást jelentõ felsõ száron és egészen a januári esésre rajzolt Fibonacci korrekciós szintek elsõdleges, 261,8%-os másodlagos céláráig száguldott. Pánikszerû hangulatban nem sokat érnek a célárakhoz húzott ellenállás szintek, ezért érdemes az árral sodródni a technikai short helyett. Ha itt se akad el az emelkedés, akkor felette még az októberi esésre rajzolt Fibo-szintek szintén másodlagos célára lehet jó kapaszkodó. Fordulat esetén esésben a legyezõ felsõ szára, majd alatta a korábbi csúcspontok és a nevezetes mozgóátlagok nyújthatnak támaszt.

A hirtelen emelkedésnek a lassan mozduló MACD indikátor sem tudott ellenállni, viszonylag hamar belengette a long elõtt zöld utat jelzõ zászlót. Az RSI már november eleje óta hirdette ezt, a sztochasztikus oszcillátor pedig az MACD elõtt két nappal, pont a legyezõ alsó száránál jelzett.

Szólj hozzá