Az OTP hetes felbontású chartján optimista jeleket fedezhetünk fel, elsõ körben a narancssárgával kiemelt csökkenõ háromszög alakzatot. Minimális fejdöntéssel akár egy enyhe meredekségû éknek is tekinthetõ, ami az év elején indult emelkedõ trendet erõsítheti. A 2014 nyara és 2015 év eleje közötti árfolyamesésre felvehetõ Fibonacci-szintekbõl kiszámolható volt a 161,8%-os elsõdleges célár, ami a lélektani 6000 Ft-os OTP árfolyamot adta ki, mint kézenfekvõ lehetõséget. Szinte fillére pontosan elérte tavasszal, majd korrekcióba és az alakzatban történõ kvázi oldalazó mozgásba kezdett.

Ahogy telnek a hetek, úgy fogy a hely számára, elõbb-utóbb nagy erõvel kitör belõle, vagy pedig hamvába hal és bezuhan messze 5000 alá. Az ék alsó szára támasz, a felsõ erõs ellenállás. Az 50 hetes exponenciális mozgóátlag gyorsan közelít, mely szintén támaszt jelenthet. A 6000-es szint áttörése után akár 7600-ig is szárnyalhat, amit a 261,8%-os Fibo-szint jelöl ki. A sztochasztikus oszcillátor meggyõzõen vételt javasol, az MACD-n pedig fordulni látszik a görbék iránya. Az RSI elbizonytalaníthat minket, mivel eladási jelzésen áll és messze nem volt még annyira túladva, hogy meggyõzõ vételi jelnek vehessük, amikor emelkedésnek indul.

Mire számíthatunk rövidtávon?

A napos felbontású charton már precízebben látható a csökkenõ háromszög technikai alakzat, amiben alig pár hónapnyi oldalazásra maradt csak hely. Többnyire nem szokott elmenni semmi sem a csúcsig, így valószínûbb, hogy már novemberben eldõl az irány. Jó eséllyel ebbõl emelkedés lesz, de sajnos nem létezik az elemzésekben a bölcsek köve, garancia semmire sincs, csak valószínûségek és többször bevált mintázatok. A napos grafikonon pontosabban be lehet lõni a tavaszi maximumot, ami jó száz ponttal feljebbre tehetõ. Ha szigorú és következetes akarnék maradni, akkor itt is a gyertya testéhez húznám az ellenállást, de a lélektanban, rövid távokra, a megütött csúcsok jobban számítanak, mint a tankönyvi, száraz elvek. Fibonacci-szintekkel zsonglõrködve az elsõdleges célár 6389 Ft, a másodlagos 7130 Ft környékére tehetõ. A háromszög alakzat negatív felsõ szára és a tavasz csúcs maradt a két utolsó komolyabb ellenállás. Támasz a mozgóátlagoknál, illetve a vízszintes szárnál valószínûsíthetõ. Az indikátorok vegyes képet festenek. Az RSI emelkedõ trendben mozog, értéke közepes és aktív vételi jelzés van érvényben. Az MACD eközben friss eladási szignált fog adni a napokban. A sztochasztik pedig lassan már két hete menekülésre biztatott minden longost. Egyelõre 60 környékére küldték le, van még hová esnie. Középtávon az OTP emelkedésére számítok, azonban néhány hetes távon oldalazás, és akár 6-8% esés is beleférhet.

Szólj hozzá