Jó úton halad Kína a 3,5%-os inflációs cél elérése felé, a pénzromlás üteme 1.8%-ról 2,5%-ra gyorsult, amely elsõ sorban az élelmiszerárak nagy mértékû drágulására vezethetõek vissza. Az árakkal együtt a bérek is növekednek: hihetetlenül hangzik de elérte a magyar minimálbér szintjét a kínai minimum fizetés. A térségek között nagy különbségek lehetnek a bérekben, de a növekedési pálya vitathatatlan.

A kormány céljai között szerepel  az áttérés egy fogyasztáson alapuló növekedésre a jelenlegi beruházás alapúról, amiért tenni is hajlandóak. Ez hosszú távon számos kérdést felvethet, többek között azt, hogy vajon mekkora bérszintig éri meg a nagyvállalatoknak kiszervezni a gyártóegységeket Kínába? A 33 részvény teljesítményét tükrözõ hong-kongi Hang Seng Index mérsékelt növekedéssel zárta a nyár elsõ hónapját, fél százalékkal erõsödött a hó eleji állapotokhoz képest.

Technikai oldal

 

Mi történt? Továbbra is sávozásban mozog a Hang Seng részvényindex árfolyama, amely ársávba már másfél éve tört be. Hosszabb távon azonban folyamatosan emelkedõ aljak figyelhetõek meg a 2008-as mélypontból kiindulva és az errõl a pontról indított világos kékkel berajzolt emelkedõ trendvonal egyre inkább behatárolja az esés terét. Felülrõl a 61.8%-os Fibonacci fogja vissza 23 800-nál az árfolyamot, míg alulról az 50%-os Fibo támasztja. Az 50-es és 200-as exponenciális mozgóátlag egyre inkább távolodik egymástól, a keresztezés óta, amely arra utal, hogy a trenden belüli oldalazás ellenére, releváns a növekedés.

 

Mi várható? Egy esetleges kitörésnél érdemes résen lenni, ugyanis a korábbi fals letörésbõl kifolyólag chart szimmetria alakulhat ki, azaz megnõ az esélye, hogy a felfelé történõ kitörés is fals lesz. Az RSI – MACD – Stochastic indikátor trió azonban egyelõre nem támasztja alá a kitörést, az elõbbi kettõ semleges szinteken tartózkodik, a Stochastic viszont jelzi, hogy erõgyûjtés szükséges még a szint áttöréséhez, elsõre várhatóan nem fog menni. 

Szólj hozzá