A rendkívüli hidegbetörésnek köszönhetõen hirtelen megugrott a földgáz iránti kereslet Észak-Amerika területén. A keresleti oldal erõsödése az árak emelkedését eredményezte január második hetében. Ezután melegebb idõjárást jósoltak a szakemberek, melynek következtében a gáz árfolyam esésére spekuláltak a piaci szereplõk. Mai, csütörtöki friss hír, hogy az USA földgáz készletei a vártnál kisebb mértékben apadtak. Ez megerõsítette a befektetõket abban az aggodalmukban, hogy általánosságban véve gyengébbek a keresleti viszonyok, mint ahogy azt idáig felfestették. Ennek hatására már 7% mínuszban dagonyázik az árfolyam, letörve az eddigi támaszokat.
Mi várható?
A kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatornává alakult az eddig csatornának hitt trendünk. A benne foglalt halványkék segéd párhuzamos többször bebizonyította a támasz, illetve ellenállás szerepét, meglehetõsen látványos a fenti napos felbontású chart alapján. Január második hetének idõjárásrallyiját megfogta a csatorna felsõ szára, melynek környékén található a december közepén indul esésre felvehetõ Fibonacci-szintek 38,2%-os és 50%-os vonalai. Ezek elvárt módon, ellenállásként hatottak az árfolyammozgásra és esésbe fordították a földgáz grafikonját. A fenti charton támasz a 2,81$-os szint, de ez az elsõ bekezdésben írt adatok miatt ma elesett. További támasz a csatorna alsó szára lehet.
Az indikátorok közül a sztochasztikus oszcillátor váltott leghamarabb eladási jelzésre, mely ismét megbízható információt szolgáltatott. Az MACD görbéi már vízszintesbe álltak, további csökkenése várható, melybõl lassan eladási szignál fejlõdhet ki. Az RSI a 30-as szintrõl elrugaszkodva adott vételi jelet, de értékelhetõ eladási szignálig már nem tudott fejlõdni. Ezt egyelõre csak a mozgása miatt lesz érdemes követni és majd akkor vehetjük újra komolyan, ha a 30-as szintet alulról metszi.