Mi történt?
A piac legfontosabb célja, hogy a lehető legtöbb szereplőnek a lehető legnagyobb fájdalmat okozza. Ez nem feltétlenül csak veszteséges ügyletet jelent, hanem kihagyott rallykat is, pont, mint az arany charton látható az elmúlt 8 hónapban. A piaci szereplők meglehetősen alulpozícionáltak aranyban, a partvonalon szemlélődők száma rendkívül magas. Nem csoda, hiszen az elmúlt évek során csaknem felére esett az arany árfolyama, ami mély kiábrándultságot okozott a lakosság és intézményi befektetők körében is. A politikai helyzet miatt aggódhatunk az USA-ban Trump elnökké választása esetén, azonban Clintonné sem tudott eddig semmit se felmutatni, azon kívül, hogy ő lenne az első női elnök. A Brexit körüli bizonytalanság, a Közel-Kelet káosza, Észak-Afrika széthullott országai napi szinten kerülnek a hírekbe, nem csoda tehát, ha a lakosság arany vásárláson gondolkodik. Lehet itt még nagy rally, sokak szerint most a 4000$ a cél. Meglátjuk.
Mi várható?
Technikailag két trendvonal közé szorult az árfolyam, ahol a felső ellenállást, az alsó pedig viszonylag erős támaszt jelent. Ezek együtt ék alakzatnak látszanak, ami a sokéves eső trend végén alakult ki, ami további esést vetít előre a technikai szabályok szerint. Egyelőre bőven van tér a további emelkedéshez, a lélektani 1400$ is elérhető, ha a júliusi esésből kiszámoljuk a 161,8%-os elsődleges Fibonacci-célárat. Ez egybe fog esni a korábban említett trendvonallal, ami erős ellenállást jelenthet. Támasz legközelebb az 50 napos mozgóátlag, majd az ék alakzat alsó szára. Az indikátorok állásai alapján az MACD-n friss vételi jelzés érkezett, a sztochasztik pedig mér július vége óta jelezte a lokális trendfordulót. Az RSI nem tudott eléggé mélyre esni, hogy értékelhető vételi szignálnak tekinthessük.
Összefoglalva:
Az arany árfolyam várhatóan tovább emelkedik a világban tapasztalható, sokkoló problémák miatt, illetve a későn eszmélő piaci szereplőktől beözönlő tőke is felhajthatja az árfolyamot. Technikailag bő fél évig semmi sem indokol nagyobb esést.