Az ezüst grafikonján azt láthatjuk, ami az arany árfolyamra is vár, amennyiben a csökkenõ háromszög, vízszintes, támaszt jelentõ szárát letöri. Az ezüst letörte és teljesítette a 161,8%-os elsõdleges célárnál található érték elérését, melyen sikerrel tudott megtámaszkodni. Az ebola krízis és a Közel-Kelet, illetve Ukrajna és Hong-Kong konfliktusokkal terhelt viszonyai miatt újra fellángolhatnak a félelmek és így lehet némi kereslet az ezüst iránt.

 

Mi várható?

Amennyiben kitart a korrekciós hullám emelkedése, úgy a csökkenõ háromszög alsó, vízszintes szárának elérése valószínûsíthetõ. Ennek áttöréséhez nagy energiákra és komoly globális pánikra lesz szükség, így egyelõre ezzel az eshetõséggel nem kell komolyan számolni. Ugyanitt húzódik jelenleg a magenta színû 50 napos exponenciális mozgóátlag, ami szintén ellenállást jelent. Ha elfogyna a lendület, támaszt az október elején ütött aljpontnál lelhet, de ez egyelõre nagyon gyenge kapaszkodó. Ha ezt letöri, mehet a 261,8%-os másodlagos Fibonacci-célárig, melyet a június és július hónapokban épített csúcsra húzott Fibo-szintekbõl számolhatunk.

Az indikátorok állásai alapján bullos lendületben van az ezüst árfolyam és nyoma sincs hangulatromlásnak. Az MACD is kiadta a vételi jelzést, az RSI fokozatosan emelkedik, jelenleg 37 körül található. A sztochasztik sem lépte még túl jelentõsen a 40-es szintet, így bõven van még tér felfelé.

Szólj hozzá