A USA jegybakjának szerepét betöltõ FED december 18-án bejelentett „tapering” lépése, vagyis a QE havi 10mrd dollárral történõ csökkentése már nem tudta az ezüst árfolyamot újabb mélypontra lökni. A piaci várakozások valósággá váltak, vagyis az okos spekuláns elkezdte „eladni a hírt”. A 2014 eleji emelkedésben technikai okok játszanak szerepet, továbbá részvénypiaci profitrealizáció majd tõkeáramlás indult a nemesfémek irányába.

A USA jegybakjának szerepét betöltõ FED december 18-án bejelentett „tapering” lépése, vagyis a QE havi 10mrd dollárral történõ csökkentése már nem tudta az ezüst árfolyamot újabb mélypontra lökni. A piaci várakozások valósággá váltak, vagyis az okos spekuláns elkezdte „eladni a hírt”. A grafikonon úgy látszik, hogy a piac ezt a lépést árazta az elmúlt hónapok során, így már csökkenhet a spekulatív nyomás és a világpolitikai fejlemények repíthetik ismét magasba az árfolyamot. A 2014 eleji emelkedésben technikai okok játszanak szerepet, továbbá részvénypiaci profitrealizáció majd tõkeáramlás indult a nemesfémek irányába.

 

Két héttel ezelõtti tippünk a kékkel jelölt csökkenõ trendcsatorna felsõ szárának elérésére végül oldalazással valósult meg. A vízszintessel kijelölt zöld támasz (augusztusi aljpont) és piros ellenállás (hosszabb ideje élõ támasz/ellenállás szint) között mozgott az ezüst, melynek során a világos zölddel kiemelt dupla aljat rajzolta ki. Tekintve hogy ez fordulós bika alakzat, jó eséllyel számíthatunk a zöld nyíl végén található 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célár elérésére 21,3$ környékén. Amennyiben ez bekövetkezne, úgy egy szuszra megszabadulnánk a fölé tornyosuló 50 napos mozgóátlag, kék trendszár és piros vízszintesek által reprezentált ellenállászónától. A célárnál a 120 napos mozgóátlag fejtheti ki az erõs ellenállás szerepét, ahogy ezt már szeptember közepén és október végén is tapasztalhattuk.

Az indikátorok a 3. pont elérésekor, december elején váltottak vételi jelzésbe. Egyedül a sztochasztikus oszcillátoron látszott a megbicsaklás, amikor hónap közepén lefordult a második alj kialakításakor. Azóta ismét vételbe fordult, az MACD és az RSI maradtak vételen. Az aranyhoz hasónlóan itt is hosszú alvó szakaszból épülhetnek fel az indikátorok.

Szólj hozzá