Április végén még úgy tûnt, hogy a 61,8%-os (1,30) Fibonacci szint áttörésével az EURUSD képes a további emelkedésre, amely 1,32-es jegyzésig be is következett. Az árfolyam mégsem volt képes tartósan eltávolodni az 50 napos mozgóátlagtól, amelyet április 9 óta egyfajta támaszként tiszteletben tartott a piac. A kurzus elõször letörte a 200 napos mozgóátlag szintjét, majd a 61,8%-os Fibo támaszt, miután közvetlenül a középtávú trendet jelképezõ 50 napos mozgóátlag alatt zárt a 19. hét végén. Közben az RSI értékei a semleges zónában tartózkodtak, de a Stochastic és MACD technikai indikátorok sem adtak egyértelmû jelzéseket.
Mi várható? Az árfolyam visszatérhet a gyengülõ trendbe, ha képes a 61,8%-os (1,30) Fibonacci vonal feletti tartós konszolidációra. Az euró további erõsödése esetén a 100%-os (1,37) Fibonacci szint jelentheti a következõ komolyabb ellenállást. De erre most kisebb az esély, mint április végén, hiszen a medvék uralkodása várható a mozgóátlagok letörése alapján. Az eladók dominanciája esetén az 50%-os (1,29) Fibo szint fordíthatja vissza a jegyzést.
Fundamentális oldal
Összefoglalás: A május 2-án történt kamatdöntés elõtt az Európai Központi Bank kamatcsökkentési várakozásai az eurónak kedveztek, majd a kamatdöntéssel hirtelen megállt az euró erõsödése az amerikai dollárral szemben. A háttérben az húzódott meg, hogy az amerikai ingatlanpiacról és munkaerõpiacról is igen kedvezõ adatok láttak napvilágot. A heti új munkanélküli kérelmek száma újabb és újabb mélypontot ért el, az új álláshelyek számának növekedése és a munkanélküliségi ráta csökkenése is az amerikai gazdaság gyógyulásáról tanúskodott. Ebben a stabilan növekvõ gazdasági helyzetben az várható a jövõben (de akár még idén), hogy a Fed mérsékli monetáris lazítását, vagyis csökkenti havi kötvényvásárlása keretösszegét. Ennek köszönhetõ, hogy az EURUSD-t ismét 1,3 alatt láthattuk, hiszen a piac elõre árazza az amerikai jegybank intézkedését.