Hazánkban tovább folytatódik a kevésbé piacbarát gazdaságpolitika, amely fõleg hosszabb távon éreztetheti  negatív hatásait mind a  gazdaságra, mind a forint árfolyamára nézve. Utóbbit is kevésbé érzi meg a lakosság a devizahitelek forintosítása következtében egyelõre, azonban az importált cikkek jelentõsen drágulásnak indulhatnak. Idén valószínûleg még közbelépne az állam egy esetleges forintgyengülési hullám során, mivel az államadósság elszámolásakor jobb adatok születnek egy erõsebb forint árfolyam mellett. Az euró is gyengül az EKB lazítási programjának következtében, így 2014-ben a jelenlegi szinteknél nem valószínû, hogy sokkal gyengébb forintárfolyamot fogunk látni az euróval szemben, jövõre azonban ez már változhat.

Technikai oldal

 

Mi történt? Beerõsített a forint árfolyama az euróval szemben: az utóbbi két hét során 5 forintos erõsödést tudott elkönyvelni, így jelenleg 304 forintot kell adnunk egy eurórért. Még fontosabb momentum technikailag,  hogy ezzel az erõsödéssel a sötétkékkel berajzolt hosszú távú emelkedõ trendvonal alá tudott zárni az EUR HUF árfolyam, amelyre már a trend kezdete – 2012 nyara – óta nem volt példa.

 

Mi várható? A letöréssel emelkedésbõl oldalazásba fordulhat át az EUR HUF chart, amelynek tetejét már korábban igen jól definiálta az ármozgás 313 és 317 között. A range alsó zónája még kérdéses, de igen jó valószínûséggel 300 forintnál fog húzódni a korábbi aljnál, amit a 38.2%-os Fibonacci szint is erõsít. A fundamentumok miatt sem gondolnám, hogy tartósan 300 alatt tudna maradni az euró árfolyam. Az indikátorok többségben köztes szinteken helyezkednek el, így elsõdlegesen az ármozgás jellege nyújthatja a legtöbb információt a jövõre nézve.

Szólj hozzá