Nem szakadt meg a pozitív hazai gazdasági adatok érkezésének sorozata a tavasz utolsó és a nyár elsõ hetében sem. Nagy mértékben bõvültek a beruházások, javult a foglalkoztatottság és a kiskereskedelmi adatok is kedvezõen alakultak. A kamatvágási periódus sem torpant meg, a hó végi kamatdöntõ ülésen 10 bázisponttal 2.4%-ra módosították Matolcsyék a jegybanki alapkamatot. A döntés nem okozott meglepetést, ugyanis néhány nappal korábban Õ maga helyezett kilátásba egy újabb vágást Londonban. Habár nagyobb utat is bejárt a jegyzés az idõszak alatt, mindössze 50 fillért változott két hét alatt az euro középárfolyam.

Technikai oldal

 

Mi történt? Az euro forint árfolyam grafikon a sötétkékkel rajzolt emelkedõ trendvonalhoz érkezve bizonytalanságot mutat a korábbi mozgás folytatását illetõen. Bár nagyon tapad jelenleg a jegyzés az 50-es exponenciális mozgóátlagra, az euró árfolyam nem tudott 301.5 forint alá süllyedni a két hét alatt, a trendvonal töretlenül biztosítja a támaszt az árazásnak.

 

Mi várható? Hetes idõsíkon egymást követõen két fordított kalapács gyertyaalakzat is kirajzolódott, így változhat az euro forint árfolyam alakulása, a korábbi forinterõsödés gyengülésbe csaphat át. Ez a gyertyaformáció a trendvonallal kiegészülve igen megbízható jelzéseket szokott nyújtani, fõleg hogy ezúttal az 50-es EMA is kibõvíti a támaszok halmazát, így erõteljesen valószínûsít egy felpattanást. Az indikátorok közül az RSI és az MACD az ármozgással együtt csökken, viszont a Stochasticon az elõbbi euro forint árfolyam elõrejelzés jeleit erõsítve vételi szignál alakult ki, miután megtörtént a görbék keresztezõdése az alsó extrém tartományban.

Szólj hozzá