Októberben viszonylag eseménytelenül telt a forint kereskedése, hónap közepéig csökkent, majd utána emelkedett az EURHUF árfolyam. A maximum és minimum árfolyamok közötti hozzávetõleg 3,5%-os mozgás viszonylag jelentéktelennek tekinthetõ. A belpolitikai események döntõ részben meghatározták a kereskedést, a Nemzetközi Valutaalappal történõ megállapodás messzi távolságba került. A kockázati étvágy növekedésével a fejlõdõ piaci devizák, így a forint is erõsödni tudtak.
Hónap elején a 38,2%-os Fibonacci szintet 286-nál nem tudták legyõzni a vevõk, az RSI oszcillátor értéke az eladási jelzéshez közel tartózkodott. Október 5-én Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter ismertette a kormány legújabb csomagját, miszerint 400 Mrd Ft-tal javítanák a költségvetés egyenlegét 2013-ban. A bejelentések egyik legfontosabb pontja volt, hogy a kormány 2013-ra már csak 1,0%-os gazdasági növekedéssel számol, ami jóval közelebb van az elemzõi várakozásokhoz.
Ezt követõen 283 alá erõsödött a forint az euróval szemben. Október 8-én annak ellenére nem tudott erõsödni a forint, hogy kedvezõ szeptemberi államháztartási adatokat publikáltak. Elrontotta a nemzetközi pénz- és tõkepiaci hangulatot 9-én, hogy a vártnál kedvezõbb adatokat publikáló ALCOA rontotta globális gazdasági elõrejelzését, de az EURHUF árfolyam így is 283 közelében tudott maradni. Ebben közrejátszhatott az is, hogy a vártnál és az elõzõ havinál is magasabb lett a külkereskedelmi forgalom többlete augusztusban. A forint ezek után is stabil tudott maradni, pedig Orbán Viktor euró szkeptikus véleményt fogalmazott meg, valamint Rogán Antal újra elõhúzta a tarsolyból a jegybanki illeték bevezetésének lehetõségét. Október 11-én Merkel és Orbán találkozójának sajtótájékoztatóját kedvezõen fogadta a piac,, így az árfolyamnak sikerült letörnie az 50 napos mozgóátlagot. A 276 környékére erõsödõ forint hátterét jól mutatja, hogy 2011. nyári szintre csökkent a magyar CDS csõdkockázati mutató USD-ben jegyzett ára. Ezt követõen Október 17-én 280 közelébe emelkedett az EURHUF árfolyama Matolcsy György újabb kiigazító csomagjának bejelentését követõen. Október 18-án megfigyelhetõ a trendfordító kalapács (hammer) alakzat, majd ismét a vevõk léptek aktivitásba. Az említett jelenség tankönyvi példa is lehet, mert a gyertya teste a napi kereskedési sáv tetején található, az alsó árnyék hossza legalább kétszerese a gyertya testének, felsõ árnyék nagyon kicsi. Fontos megjegyezni, hogy a vevõk további dominanciáját az is alátámasztotta, hogy a követõ gyertya a kalapács gyertya teste felett zárt 19-én. Továbbá az RSI index értéke a fordító alakzattal szinte egy idõben vételi jelzést adott a kereskedõk számára. A forint gyengülését tovább erõsítette a nemzetközi hangulat romlása, mert számos gyorsjelentés csalódást okozott többnyire az árbevételek tekintetében. Október 24-én felröppent a hír, hogy a kormány átvállalja az önkormányzatok adósságát. Ez nem bizonyult alaptalannak, mert 26-án kiderült, hogy 1956 önkormányzat 612,1 Mrd forintnyi adósságát vállalja át a központi kormányzat. A forint gyengülését tovább erõsítette a konfliktus a kormány és az IMF között. Az EURHUF árfolyam könnyen a 23,6%-os Fibo szint fölé került. Október 30-án 6,25%-ra csökkent az MNB irányadó rátája, de a forint szépen tartotta magát.
Továbbra is a 200 napos mozgóátlag alatt helyezkedik el az árfolyam, így hosszabb távon erõs forintra lehet számítani. Alulról a 0%-os Fibo nyújthat támaszt 275-nél, míg felülrõl a 38,2%-os Fibonacci jelenthet ellenállást 286-os jegyzésnél.