Az amerikai indexek a 20. hetet emelkedéssel indították, de annak ellenére hogy történelmi csúcsra is kimentek,  – a Dow elõször lépte át a 16700-as szintet, az S&P pedig az 1900$-t – a hét végére vissza is adták, így lényegi emelkedés csak a következõ héten valósult meg, amikor a csúcs közelében tudtak maradni a hétfõi nyitásra. Az idõszak elsõ felére jellemzõ fel-le mozgás a vegyes híreknek köszönhetõ, a következõ hét emelkedését nagy mértékben elõsegítette, hogy enyhültek a monetáris szigorítással kapcsolatos aggodalmak az FOMC-nek köszönhetõen. Leszögezték azt is a FED vezetõségében, hogy világosabbá teszik a kommunikációt az irányadó rátáról a monetáris politika hitelességének megõrzése érdekében.

Technikai oldal

Mi történt? AZ USA iparának teljesítményét tükrözõ Dow Jones index sem volt tétlen az utóbbi két hétben, a történelmi csúcs elérése is utal rá, hogy nincs megállás az emelkedõ trendben, valamint az ellenállási szintje sem tarthat ki már túl soká. A hetes exponenciális mozgóátlagoktól való távolsága is a trendet erõsíti, ebben a hónapban még az 50 naposhoz sem ért hozzá. Megfigyelhetõ a hetes charton, hogy a belsõ trendvonalat érintve tud erõt gyûjteni az újabb elrugaszkodásokhoz az index, a következõ érintés könnyen meglehet, hogy a korábbi, 16600$-os ellenállási szintjének a visszatesztelése keretében fog történni.

Mi várható? A hetes indikátorok már egy korrekciót vetítenek elõre, a Stochastic már eladási jelzést mutat, bár nem az extrém tartományban történt a szignál kialakulása, így ez valamelyest csökkenti ennek megbízhatóságát. Az MACD-n hosszan elnyúló negatív divergencia figyelhetõ meg, a hetes RSI pedig közelít a túlvett szinthez, de még semleges értéket mutat.

Ezek az indikátorok nem támasztják alá a trend folytatódását, de azt hozzá kell tenni, hogy erõs trend esetén gyakoriak lehetnek a fals jelzések, ha sokan tartják olcsónak a papírokat még ezeken a szinteken is, akkor az indexek sem fognak bezuhanni. 

Szólj hozzá