Egyiptom és Tunézia szeptember folyamán nagyszabású cukorfelvásárlásba kezdett, mellyel szépen felhajtották az árakat. Valószínûleg októberre elérték a kívánt mennyiséget, mert a cukor árfolyama a szeptember eleji mélypontig zuhant vissza. Tovább erõsítette az esést az a várakozás, miszerint csökkenni fog a cukor iránti kereslet.
Ebben a hónapban egy rövidtávú és egy hosszú távú alakzat is felkeltette az érdeklõdésemet. A rövid mindössze 1 hónap alatt kiépült és a charton kék színnel jelöltem. Ez nem más, mint egy váll-fej-váll, aminek célárát Fibonacci-szintekbõl számoltam ki és a kis kék nyíl hegyével jelöltem. Elemzésem elkészülésekor éppen itt tartózkodik a cukor árfolyama. Hosszú távon, vagyis március óta épül egy gigantikus csökkenõ háromszög, melynek felsõ halványzöld szárára illeszkedett a váll-fej-váll csúcspontja és a két korábbi kiemelkedõ lokális maximum júliusban és márciusban. A júliusi túllövés még belefér, rövid ideig tartott. Az alsó, sötétzöld vízszintes szár hasonlóan régóta szolgál támaszként. Már legalább három alkalommal sikerült emelkedésbe fordítania az esést. November végéig valószínûleg le fog törni az alakzatból és nagy mélységek nyílnak meg elõtte. Ennek bekövetkezéséhez kiemelkedõ forgalommal kell letörnie a támaszt. Mivel mindegyik mozgóátlag az árfolyam felett található, így további támaszokkal nem tudunk kalkulálni.
A bevezetõben említett cukorfelvásárlások végét bizonyítják a forgalmi adatok. Novemberben csaknem harmadára csökkent a cukor iránti kereslet.
Ezúttal a Stochastic indikátort alkalmazom, ami a pozíció-felvételben lehet segítségünkre. Bekanyarodott a 20 alatti zöld tartományba, ha megindul felfelé, alapos esély van egy újabb emelkedésre, ami ismét a negatív dõlésû szárig repítheti az árfolyamot.