A cukor, mint árupiaci instrumentum, csendes jószág. Kevés hír jelenik meg róla, általában országok felvásárlási manõverei, illetve a termõterületek idõjárása alakítja árfolyamgrafikonját. A várható termés alakítja a kínálati oldalt, amirõl március végén friss hírt kaptunk. Az egyik legnagyobb cukorexportõr, Brazília, kiemelkedõen jó terméshozamra számít, melynek hatására erõteljesen növekedni fog a kínálati oldal, miközben csökken a cukor ára.
Az aranyhoz és ezüsthöz hasonlóan a cukor árfolyama is egy csökkenõ trend mentén mozgott az elmúlt fél évben. A könnyebb átláthatóság érdekében kék színnel kiemeltem. Létjogosultságát számtalan alkalommal megerõsítette a chart pattogása. Márciusban átlag körüli forgalommal indult emelkedésnek, de a csatorna teteje utat állt az egyirányú mozgásnak. A hónap közepétõl tehát megindult délnek és meg sem állt az alsó kék szárig.
A sztochasztikus oszcillátor idõben jelezte az eladást, mely nagyjából egybeesett a márciusi csúcsértékkel. A csatorna aljának elérésekor, vagyis a mai napokban azonban határozatlan állapotba került e közkedvelt indikátor. Felpattanás esetén meg fogjuk kapni a vételi megerõsítést, ehhez nem fér kétség.
Emelkedésben ellenállásra elsõ körben az 50 napos exponenciális mozgóátlagnál számíthatunk. Felette a 120 napos mozgóval megerõsített felsõ csatornaszár dupla erõvel áll ellen a növekedésnek. Az felett a 200 napos tornyosodik fölénk, de ennek eléréséhez világviszonylatban igen komoly keresleti növekedésnek, vagy kínálati csökkenésnek kell bekövetkezni.