A West-Texas Intermediate típusú kõolaj árfolyamában kifejlõdött a június végén elindult teljes Elliott-ciklus. Októberben egy kisebb emelkedés után a romló európai makro adatok, a gyengén muzsikáló amerikai vállalatok jelentései és az USA dollár erõsödése együttesen vertek oda a WTI árfolyamának. A Sandy-hurrikán az óriási médiahisztéria ellenére alig hatott az árakra.
A bevezetõben említett Sandy-hurrikán a híradók hangulata alapján akár az évszázad viharának is tûnhetett. Tény, hogy tetemes kárt okozott az USA gazdaságában, de a WTI olaj árfolyama meglepõen stabilan viselte. A vihar elõtt pár napi oldalazásban telt az idõ, közben számos keleti parti olajfinomítót zártak be idõlegesen a biztonság kedvéért. Ez egyértelmû kínálatcsökkenést hozott, Mivel a teljes keleti országrészben leállt az élet, nem jártak az emberek dolgozni, zárva voltak a gyárak, üzemek, iskolák, így a keresleti oldal is tetemesen visszaesett. A hurrikán elvonulásával ismét megnyílhattak a finomítók, a fogyasztók pedig elkezdték venni az olajat, így ez kisebb emelkedést generált.
Technikai szemüvegen nézve az október az Elliott-ciklus A-B-C pontjainak elérésérõl szólt. Az A-B pontokra illesztett Fibonacci-féle korrekciós szintekbõl példásan adódott a C pont helye. Még a B pontnál megpróbálkozott az árfolyam visszakapaszkodni az 50, 120 és 200 napos mozgóátlagok fölé, de ezek együttesen túl erõs ellenállásnak bizonyultak.
Az RSI indikátor némileg túladott állapotban áll, azonban egyértelmû vételei jelzés nem látszik benne. A korábbi hasonló mély fordulóknál rendre kisebb emelkedések követeztek, így itt is meg lehet, hogy pár napos emelkedõ következik, de hosszabb távra kizárólag ennyi adat alapján nem érdemes belevágni.