A WTI olaj árfolyama a Brenttel ellentétben fõképp az USA gazdaságához köthetõ hírek és adatok hatására mozog. Emelte árfolyamát az etanol felhasználás szigorítása, a FED további gazdaságélénkítõ beavatkozásainak fenntartása, a javuló gazdasági kilátások, az USA lakáspiac erõsödése, sõt áttételesen erõsítette kurzusát az Eurozónával kapcsolatos félelmek enyhülése is.
A technikai képet viszonylag egyszerûen átláthatóvá tette a pozitív hírek özöne. Vékonyabb vonallal, sötétkékkel emeltem ki a márciusra érvényes technikai alakzatot, ami egy árbocszalag, vagy szimmetrikus háromszög. Ennek trenderõsítõ tulajdonsága van és esetünkben ismét sikerrel bizonyította létjogosultságát. Távolabbról azonban koránt sem ennyire kedvezõ a kép, pirossal egy dupla csúcs figyelhetõ meg. A második bucka még nem fejlõdött ki, nagyjából félúton jár, elindult lefelé az április eleji gazdaságlassulási félelmek hatására.
A dupla csúcs második púpjára húzott Fibonacci-szintekbõl kalkulálhatjuk az esésben elvárható célárat, mely nagyjából 85$-ra tehetõ. Ezt azonban még korai célkeresztbe venni, hiszen támaszzónához közeledik a chart. A három nevezetes mozgóátlag együttes erõvel fordíthatja vissza az elindult esést. Ha nem bírna el az eladói hullámmal, még mindig fordulhat a nyakvonalról (100%-os Fibo-szint). A CCI oszcillátor is azt az elképzelést támogatja, amelyiknek a shortosok örülhetnek legjobban, vagyis a további árfolyamesést prognosztizálhatunk.