A devizapiaci fejlemények komoly fejfájást okozhattak a svájci frank alapú hitellel rendelkezõ vállalatok és háztartások számára, mivel decemberben igen jelentõs forintgyengülést láthattunk a svájci frankkal szemben is. A CHFHUF jegyzése szépen átvitte a 238, majd 241-es szinteket, majd a 241,5 körül konszolidálódott.
December elején kedvezõtlen hírként fogadta a piac Varga Mihály bejelentését, hogy nem lesz a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Az IMF finanszírozás alternatívájaként régóta lebegtetett dollárkötvény kibocsátásának tervét is megerõsítette Varga, amelyet az Eximbank kötvénykibocsátásának sikerétõl tett függõvé. Az említett banki kötvényemisszió pozitív eredményén felbuzdulva konkrétabb információk szivárogtak ki a jövõ elején várható dollárkötvény piacra dobásával kapcsolatban, ezzel szinte teljes bizonyossággal megszûnt az Nemzetközi Valutaalappal történõ megegyezés lehetõsége. Az októberi külkereskedelmi többlet adatai lényegében megegyeztek az elemzõi várakozásokkal. A GDP tekintetében többéves mélypontot közölt a Központi Statisztikai Hivatal, ugyanis 1,5%-al csökkent a bruttó hazai termék volumene. Nem túl biztató, hogy a hazai ipari termelés visszaesése közel 4% volt októberben. Hónap közepén Matolcsy György tagadta, hogy felkérték volna a Magyar Nemzeti Bank elnöki székének betöltésére. Ugyanakkor Matolcsy a jövõben esedékes stratégiai együttmûködésrõl beszélt a kormány és az MNB között, amely komoly aggodalmakat vetett fel a jegybanki függetlenség tekintetében. December 18-án a Monetáris Tanács 5,75%-ra csökkentette a jegybanki alapkamatot. Hónap végén borzasztóan gyenge hazai kiskereskedelmi adatokat publikáltak, a lakossági fogyasztás csökkenésének mértéke közel 4 % volt októberben.
Az árfolyam a 200 napos mozgóátlag fölé került, így hosszú távon is további forintgyengülésre számíthatunk. Alulról a 38,2%-os Fibo nyújthat támaszt 238-nál, míg felülrõl a 61,8%-os Fibonacci szint jelenthet ellenállást 245 közelében.