2012 év elején az eladók durva aktivitása játszotta a vezetõ szerepet, a svájci frank közel 10%-ot gyengült a forinttal szemben…Fellélegezhettek a devizahitelesek?
Januárban az eladók durva aktivitása játszotta a vezetõ szerepet, a svájci frank közel 10%-ot gyengült a forinttal szemben. A 265 CHF/HUF árfolyam fölött elindultak a profitrealizálások, a Relative Strength Index maximum értéke kis késéssel elõrevetítette, hogy az eladók sikerrel letörték a bikák szarvát. Egy szabályosan csökkenõ trendcsatornát láthattunk, a chart minimum 6 pontját ráillesztettük a támasztó egyenesre, míg a vele párhuzamos felsõ vonalon is megtalálhattunk legalább négy csúcsot. A hevesen csökkenõ árfolyam könnyedén tesztelte vissza az egyes Fibonacci korrekciós szinteket, egészen a 23,60%-os Fibo vonal alá és a 200 napos mozgóátlag közelébe szúrt a CHF/HUF jegyzés.
Februárban az árfolyam elérte a lokális minimumát 236-nál, ismét a vevõk dirigáltak és a növekvõ szûkülõ háromszög formáció február végétõl kezdett kialakulni. Az emelkedõ háromszög alakzat vízszintes befogója felülrõl támasztotta az árfolyamot, az átfogót a növekvõ mélypontok határozták meg. Az 50%-os Fibonacci ellenállás 250-nél túl erõs korrekciós szintnek bizonyult, a letörési kísérlet óriási eladási hullámot indított, majd közel két hét alatt újabb lokális mélypont jött létre. Az RSI indikátor lokális minimum értéke bravúrosan mutatta, hogy a vevõk a túladott árfolyamot elõbb utóbb megfordítják. A forintgyengülést végigkövetõ emelkedõ trendcsatorna 61,80%-os Fibonacci vonalnál, 255-nél fordult meg.
Jelenleg a 200 napos mozgóátlag közelében tartózkodik a kurzus, az árfolyam keresi az irányt. Úgy tûnik, hogy a csökkenõ trendcsatornát legyõzték a vevõk, ezért minden esély megvan a további forintgyengüléshez. A jelenlegi emelkedõ trend folytatódásához a 38,2%-os Fibonacci vonal és a 200 napos mozgóátlag fölé kell kerülni. A 20, 50 és 200 napos mozgóátlagok összeszûkülésébõl arra lehet következtetni, hogy az árfolyamban jelentõs mozgások várhatók.