Mi történt?

A hatalmas világpiaci búza túlkínálat, a kedvező gabonaövi időjárás az USA-ban és a tavalyinál 11%-kal magasabb orosz gabonatermés együttes erővel kinyitották a befektetőknél a shortládát. Komoly árfolyamesést könyvelhettünk el az alábbi chart alapján, amire június elején számtalan technikai jel utalt. Európában az Európai Tanács 500 ezer tonnával csökkentette az előrejelzéseit az Unióra nézve, így jelenleg 145 millió tonnás az aktuális várható érték. Konkrétabban Romániában, Spanyolországban és Magyarországon kedvezőbb lesz a terméshozam, azonban az átlagot lerontja Franciaország és Németország, ahol lassú a betakarítás és a gabona minősége sem a legjobb.

Mi várható?

A fenti technikai charton a búza árfolyamon kialakult, csökkenő irányba mutató ék alakzatban vészesen csökken az árfolyammozgás számára rendelkezésre álló tér, így várhatóan lendületes elmozdulást fedezhetünk fel rajta a következő hetekben. Ez nagy valószínűséggel emelkedés lesz, amit várhatóan kedvezőtlen időjárási, vagy betakarítási hírek fognak fokozni. Elsődleges célár a 38,2%-os Fibonacci korrekciós szint, amit az 50 napos mozgóátlag árnyékol be ellenállás szerepével. Az emelkedő sztorit erősítheti az is, hogy a shortoknak egyszer záródni kell, ami vételi erőt generál és emeli az árfolyamot. Az indikátorok alapján ehhez közel állhatunk, mindenhol vételi szignálok jelentek meg. Amennyiben az ék felső szárát áttöri, jó eséllyel tudunk long pozícióban rövidtávon 10% körüli hozamot elérni.

Összefoglalva:

A búza piacán a túlkínálat szorítja le az árakat, amit a 2016-os remek terméshozamok várhatóan csak tovább tetéznek. Technikailag indokolt volna korrigálni a nagy esést, amit az indikátorok is támogatnak.

Szólj hozzá