A búza árfolyama éves viszonylatban gyakorlatilag nem változott, mégis nagy utat járt be a charton, minek köszönhetõen szép hozamokat lehetett elérni benne. Az év végi zárást kétheti árfolyamesés elõzte meg, melynek során kiesett az emelkedõ trendcsatornából és egészen a 38,2%-os Fibonacci-szintig esett, mely már többször jelentett támasz illetve ellenállás szintet. Az esés legfõbb okai közé tartozik a dollár erõsödése és az USA exportigényének csökkenése. Az orosz védõvámok bevezetésének gondolata további aggodalommal töltötte el az amerikai spekulánsokat. Az esésnek támaszt az USA és Irak közötti gabonaügylet adott. Az Egyesült Államokban a vasúti fejlesztéseknek köszönhetõen kedvezõbb szállítási költségekkel kalkulálnak a tavaszi betakarításnál.
Mi várható?
A kékkel kiemelt emelkedõ trendcsatorna alsó szárának letörésével véget ért a rally és jöhetett a megérdemelt korrekció. Az 50 és 200 napos exponenciális mozgóátlagok egymáson fekszenek, így ezek várhatóan bivaly erõs támaszként állnak a további erodálódás útjába. Amennyiben elesne ez a szint, a 120 napos mozgó, majd pedig a szeptemberi aljpont lehetnek támaszok. Emelkedésben a decemberi csúcs, illetve a csatorna oldalfalai jelenthetnek ellenállást. A forgalmi adatok alapján, év végén már pezsgõztek a brókerek, gyér forgalom mellett esett a búza árfolyama.
Mindhárom kedvelt indikátorunk eladási jelzésen áll, és jelét se mutatja fordulatnak. Az MACD görbéi egyelõre távolodnak egymástól, az RSI még csak 47-ig esett, azonban a sztochasztik már 20 alá süllyedt. Ez utóbbi rendszerint gyorsan reagál a változásokra, pláne 20 alatt. Továbbra is érdemes figyelni az US Wheat Associates heti jelentéseit és az USA gabonaövének idõjárását, hogy sikeresen tudjunk kereskedni a nagyobb események ismeretében.