Az Egyesült Államok gabonaövét ismét elérte a szokatlanul kemény téli hideg, ahogy ez tavaly késõ õsszel is látható volt már egyszer. A fagykártól való félelem jó támaszt adott a búza árfolyamának. Ausztráliában az aszályos idõ fenyegeti a terméshozamot. A kínálati oldali aggodalmak besegítettek az emelkedésbe. Az elmúlt hetek során a búza charton meggyõzõ rallyt láthatunk. A trend október eleje óta tart és már a 200 napos mozgóátlagról is sikerült elrugaszkodni.

 

Mi várható?

A sötétkékkel kiemelt emelkedõ trendcsatorna felsõ szárát sikerrel áttörte a búza árfolyama, egyúttal a világoskékkel jelölt füles csésze nyakvonala is legyõzésre került. Ezen két erõs ellenállást a 200 napos exponenciális mozgóátlag is erõsítette szerepében, de az idõjárási aggodalmak erõsebbek voltak. Következõ ellenállás és egyben ideális korrekciós szint a narancssárga vonalnál várható, amely a május és október közti esõ szakasz 61,8%-os Fibonacci-szintjének felel meg. Nem kizárt, hogy a májusi csúcsot is eléri az árfolyam, de ennyire azért ne szaladjunk elõre. Amennyiben konszolidálná a leküzdött szinteket, úgy támaszra a füles csésze nyakvonalánál számíthatunk, vagyis az eddigi összes korábbi ellenállásnál.

A pihenõ ideje az indikátorok állás alapján elérkezettnek tûnik. Az MACD utoljára májusban mutatott ekkora erõt, az RSI 76 felett jár, ahogy a sztochasztik is extrém magasan szívja a hegyi levegõt. 91-es érték felett nagyon hamar kialakulhat a fordulós jelzés. Egyelõre egyiken sem látható eladási szignál, de itt longot nyitni már komoly kockázatot jelent.

Szólj hozzá