A búza árfolyama két éve nem emelkedett egy huzamban akkorát, mint az elmúlt hét öt kereskedelmi napja alatt. Ukrajna és Oroszország elõrejelzése alapján az õszi vetésben komoly károkat okozhat a hideg idõjárás és az országok közti háború miatt is csökkent a biztonságosan megmûvelhetõ területek nagysága. A FranceAgriMer elõrejelzése alapján a jövõ évi terméshozamot körülbelül 2%-kal várja alacsonyabbra. Ezek alapján nem csoda, hogy a vevõk elözönlötték a parkettet. Ennek során kialakult a búza charton a kékkel bejelölt füles csésze alakzat, mely bika tulajdonságú formáció. A nyakvonalának áttörése után sikerrel elérte az elsõdleges Fibonacci-célárat.

 

Mi várható?

Mivel az USA és Kanada területén is ismét rendkívüli hideg idõjárás tört be az Északi-sark felõl, félõ hogy jövõre fagykárokkal is számolnunk kell az õszi vetésben. Ez tovább emelheti az árfolyamot. A füles csésze másodlagos célára a 261,8%-os vonalnál célkeresztbe kerülhet. Ennek elérésében ellenállás szerepet tulajdoníthatunk a lila színû 200 napos exponenciális mozgóátlagnak, amely az augusztusi csúcs magasságához húzott vízszintessel is megegyezik. Technikailag indokolttá kezd válni a jelentõs árfolyam emelkedés konszolidálása, vagyis oldalazásra, esetleg kis visszaesésre is felkészülhetünk, ha nem érkeznek pesszimista hírek. Ez esetben támasz a zöld 120 napos mozgónál, alatta pedig az 50 naposnál és a csésze fülének mélypontjánál várható. Legvégsõ esetben a piros meredek csökkenõ trend is támaszként szolgálhat a búza árfolyamgörbéjén.

Az indikátorok már erõs túlvettséget mutatnak, azonban az MACD esetében ismét meg tudott jelenni egy friss vételi jelzés. A sztochasztik lekonyulni látszik, azonban eladási szignál még nem manifesztálódott. Az RSI 70 környékérõl lefordulva biztat minket shortolásra. 

Szólj hozzá