A búza árfolyam az utóbbi két hétben már nem tudott emelkedni, az október eleji magasságon keresi az irányt. A múltkori célárunk elérésében segítették a kellemetlen hírek, lássunk néhányat. Az óceáni teherszállítás költségei emelkedõben vannak, az orosz és ukrán vetõterületeken pedig tovább folytatódtak a kegyetlen esõzések. Emiatt csaknem 20%-kal voltak kénytelenek visszavágni a hektáronkénti termés elõrejelzést. A Kínai import növekedése folytatódott. Jó hír, hogy az amerikai HRW búza proteintartalma jó lett, illetve hogy az USA kormányzati leállása alatt se zárt be a gabonatõzsde.

 

Legutóbb sikerrel lõttük be a zölddel kiemelt füles csésze alakzatból elvárható emelkedés célárát, mely pöccre teljesült a zöld nyíl végében a 200 napos exponenciális mozgóátlagnál. A sárga csökkenõ trend törése komoly lendületet adott ehhez. Jelenleg konszolidálódás, oldalazás, bázisépítés folyik, vagyis longra most még épp nem volna érdemes venni. Ez nem jelenti azt, hogy shortra igen, hiszen a fundamentumok ennek a belépési döntésnek ellentmondanak. Érdemes kivárni, hogy miképp alakul a búza piaca.

Emelkedés esetén a 200 napos átlag komoly ellenállást jelent, felette a másodlagos Fibonacci-célár elérhetõ lehet a 261,8%-os magasságban. Az indikátorok alapján valószínûbb az esés, ahol támaszt a 120 napos, a 100%-os szint, majd pedig a csökkenõ trend felsõ szára adhatnak. Az MACD indikátor a napokban adta ki az eladási jelzést, a sztochasztikus oszcillátor kicsivel már hamarabb, és most érdekes módon az RSI volt a leggyorsabb. 

Szólj hozzá