A búza januári kereskedését idõjárási és mezõgazdasági adatok határozták meg. A hónap elején komoly emelkedést gerjesztett a 2013-ban várható szokottnál szárazabb idõjárással számoló elõrejelzés, illetve annak megerõsítése. Szintén nagyot lökött az árfolyamon a vártnál mérsékeltebb téli veteményezésrõl szóló jelentés.
Elõzõ havi elemzésemben távolabbról vizsgáltam a kialakult helyzetet és felhívtam a figyelmet a 61,8%-os Fibonacci-szintnél várható erõs támaszra. Centre pontosan és megbízhatóan teljesített, a fenti ábrán zöld vízszintes vonallal emeltem ki. Január közepén érintette és az elmúlt 3 hónap legerõsebb forgalmával pattant fel róla a búza árfolyama, csaknem 10%-os rally közepette.
Kereskedés során a napi felbontású exponenciális skálázású grafikonon kékkel jelölt dupla csúcs alakzat épült és teljesedett ki. A világoskék nyílnál elérte a Fibonacci-szintekbõl számolt elsõdlegesen elvárható célárat 161,8%-os mélységben. A nyakvonal letörése és a célár elérése mindössze két nap alatt bekövetkezett, ennek során az alsó Bollinger-szalagból kilépett. A technikai alakzat mindkét csúcspontja hozzávetõlegesen a 200 napos mozgóátlagnál jött létre.
A CCI momentum indikátor alkalmazásával kereshetünk optimális beszállót. Amint a -100-as vonalat felfelé átlépi a görbe, érdemes lehet long pozíciót nyitni. Jelenleg ez pont határesetben áll, így érdemes megvárni a megerõsítést. Emelkedésben ellenállásra elõször a Bollinger-szalag középgörbéjénél, majd a nevezetes mozgóátlagoknál ütközhetünk. Egy esetleges árfolyamesés során a zölddel jelölt 61,8%-os támaszszint segíthet be.