A március végi nagy árfolyamesést követõen áprilisban jól teljesített a búza. Ennek legfõbb okai közé sorolható, hogy az Amerikai Egyesült Államok vetõterületein jelenleg a szokottnál hidegebb és csapadékosabb az idõjárás, így késik a vetés. A fagyosabb, zordabb tél miatt sokan aggódnak az õsszel elvetett búzáért, félõ hogy a vetés egy része nem élte túl. Közben folyamatosan élénkül a kereslet az amerikai készletek iránt, így a vételi oldal is az árak felhajtásában játszott nagyobb szerepet. Azonban az Amerikai Mezõgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a globális készletek a várt fölött alakultak, tehát a kereslet-kínálat között viszonylagos egyensúly alakult ki.
A búza grafikonján február közepétõl a mai napig egy kétharmadban kész fordított váll-fej-váll alakul, melyet világoszölddel jelöltem be a képen. A bal váll és a fej készen vannak, de a jobb váll egyelõre kérdõjeles. A nyakvonal szépen kilépett a narancssárgával kiemelt csökkenõ trendcsatornából, ahogy az utóbbi két nap gyertyái is. Trendtöréskor bizalmat szokott erõsíteni a trendcsatorna tesztelése, ezért rajzoltam be kérdõjelesen a jobb vállat. Amennyiben sikeres kitörés következik, úgy a 161,8%-os Fibonacci-szintig mehet elsõ körben. Április elején nagy forgalommal fordult emelkedésbe a búza árfolyama, azóta azonban folyamatosan csökken az érdeklõdés a termék tõzsdei kereskedése iránt.
Az MACD indikátor az emelkedés mellett teszi le voksát. A trend tetejének áttörésekor váltott vételi jelzésbe, miután sokáig bizonytalankodott. A legfontosabb ellenállás jelenleg a nyakvonalon található a 100%-os szintnél, felette pedig akadályba ütközhet a halványzöld 120 napos és a lila 200 napos mozgóátlagoknál, mielõtt elérné a célárat. A jobb váll kialakulásához esnie kéne egy keveset, ez esetben támaszt a magenta 50 napos mozgóátlaggal megerõsített felsõ trendcsatorna szárnál találhat.