Az OPEC csúcs alatt számos elmélet szivárgott ki, volt közötte USA és Oroszország számára kedvezõ döntés is, de végül az USA nyert felemás eredménnyel. A leghatalmasabb olajkitermelõ szaúdiak a további árfolyameséstõl sem riadtak vissza, amikor a kitermelési kvóták fenntartása mellett voksoltak és többségi döntést hoztak szövetségeseikkel. Még így is bõven pluszban vannak, nem fenyegeti országaik gazdaságát csõd. Nem úgy, mint Oroszországot, ami 110$ körüli árfolyammal tervezte büdzséjét. Egyelõre azonban õk is kitartanak, legrosszabb esetben vissza kell venni katonai kiadásaikat, amivel végül az USA és EU nyernék meg az ukrán népnek az országukban dúló polgárháborús szituációt. Az USA palaolaj forradalmát is rosszul érinti ez az olaj árfolyam, azonban olyan méretû geopolitikai gyõzelmet jelenthet, amit nem lehet dollárban kifejezni.

 

Mi várható?

Folyamatosan esnek el a Brent-olaj támasz szintjei, melyekbõl mind ellenállás zónák alakultak ki. A szivárvány színei kevesek volnának már hozzá, de a vidámság érdekében négy különbözõ meleg színárnyalattal jeleztem a várható ellenállás szinteket, amit egy esetleges felpattanás esetében várnák a Brent árfolyamgörbéjét. A legutóbbi apró hullámra felskiccelhetõ Fibonacci-szintek alapján a másodlagos 261,8%-os célár elérése várható napokon belül, amivel ismét sokéves mélypontot üthet a fekete arany árfolyama. Ezzel a lélektani, kerek számot képviselõ 70$ is letörésre kerülhet. Támasz szintek a napos felbontású charton már nem láthatók, következõ héten távolabbról szeretném bemutatni, hogy miképp is áll a Brent árfolyama.

Sokan gondolhatják már hónapok óta, hogy eleget esett, ideje korrekciózni, de mindig meglepõdtünk a további eséseken. Most is azt mondanám az indikátorok alapján, hogy innen emelkedni kell, de amíg a nagypolitika az esésben érdekelt, felejtsünk el minden technikai ábrát és sodródjunk az árral. A piac mindig erõsebb a spekuláns egyéni gondolatánál!

Szólj hozzá