Február elsõ heteiben 3-4% körüli emelkedést mutatott be a Brent-olaj árupiaci instrumentuma. Az OPEC olajkartell tagjai önkéntesen vállalták, hogy napi 30 millió hordónál nem termelnek ki többet. Ezzel a mozdulattal azonban nincs veszélyeztetve a kereskedelembe visszatérõ líbiai és iráni olaj sorsa. A líbiai finomítókkal továbbra sincs minden a legnagyobb rendben, elõfordulnak meghibásodások, akadozások.

Mi történt? Február elsõ heteiben 3-4% körüli emelkedést mutatott be a Brent-olaj árupiaci instrumentuma. A szokásos ütemben érkeztek a Platts készletelõrejelzései, amik szokásos módon kiváló kontraindikátorként funkcionáltak. Az EAI valós készletadatai alapján az USA-ban tárolt nyersolaj mennyisége gyorsuló ütemben emelkedett, a fûtõolajé csökkent, a benzin pedig egyszer kicsit emelkedett, egyszer kicsit csökkent. Az OPEC olajkartell tagjai önkéntesen vállalták, hogy napi 30 millió hordónál nem termelnek ki többet. Ezzel a mozdulattal azonban nincs veszélyeztetve a kereskedelembe visszatérõ líbiai és iráni olaj sorsa. A líbiai finomítókkal továbbra sincs minden a legnagyobb rendben, elõfordulnak meghibásodások, akadozások.

 

Mi várható? Az USA és Kanada területén tomboló kegyetlen tél miatt a fûtõolajra nagy igény mutatkozott, ami kis mértékben felfelé hajtotta az olaj árfolyamát. Jól kivehetõ a fenti charton a szürkés kék árnyalattal kiemelt dupla alj technikai formáció, melynek nyakvonalát sikerrel áttörte egy nagy testû fehér gyertyával, megnyitva önmagának a teret az emelkedés elõtt. A jobb oldali aljra nyugodt szívvel felvehetjük a Fibonacci-szinteket, így a 161,8%-os elsõdleges célárat 110$ környékén akár elértnek is tekinthetjük. Jelenleg az 50, 120 és 200 napos mozgóátlagok gyûrûjében talált támaszra a Brent olaj árfolyam, itt megpihenve tovább emelkedhet a 261,8%-os másodlagos célárig. Ebben az esetben az ellenállást jelentõ szimmetrikus háromszög felsõ szárát is át kéne törnie. A másodlagos célár véletlenül pont egybe esik a decemberi második csúccsal.

Az indikátorok jól festenek, az elsõ aljpont után mindhárom vételbe lendült és a második alj esetében is csak a gyors reagálású sztochasztikus oszcillátor adott eladási szignált. Ez utóbbi ismét vétellé alakult, a lassabb RSI és MACD pedig tartja magát, eladási jelzés nem érkezett.

Szólj hozzá