A Brent féle Északi-tengeri kõolaj mozgásában megint csak a szokásos adatok játszottak szerepet. Az API által publikált készletadatokat hétrõl-hétre elénk tárják, a dollár ereje és ez által az olaj árfolyam pedig fõként az EU és az USA gazdaságának teljesítményéhez köthetõ. November 6-án és 13-án is meglepetést okoztak az API adatok. A várt +2,5 millió és +1,8 millió hordó helyett csak +871 ezer és +800 ezer hordós növekedés keletkezett. Az EKB kamatdöntése erõt adott a sokat gyengült dollárnak, mely által ismét emelkedésnek indult a Brent árfolyam.
Érdekes szimmetria figyelhetõ meg a charton. Adott a hónapok óta érvényben lévõ, sötétkékkel kiemelt emelkedõ trendcsatorna, melybõl augusztus végén kitört felelé és készített egy két hét idõtávot átölelõ csúcsot, amit zölddel tettem még jobban láthatóvá. A narancs színû vízszintesek közötti másfél hónapos oldalazást a nyári csúcs tükörképével fejezte be. A tetemes dollárgyengülés, majd erõsödés a pirossal kiemelt aljban mutatkozott meg, amibõl sikeresen visszakapaszkodott az emelkedõ trendcsatornába.
Hogy innen hogyan tovább? Nézzük mit mondanak rövid távra a kedvelt indikátoraink. Az MACD felébredt álmából, és kiadta a vételi szignált. Az RSI és a sztochasztikus oszcillátorok ezt jócskán megelõzve, több kereskedési nappal korábban abszolválták. Adott tehát a lokális emelkedõ trend, talán még nem késõ longra spekulálni. Ez esetben figyeljük a sztochasztikot és vegyük mellé a CCI-t is a biztonság kedvéért. További emelkedés esetében ellenállásra a narancsárga felsõ vízszintes vonalnál találhatunk, majd természetesen a felsõ kék emelkedõ trendvonalnál. Esésben az alsó kék vonal az elsõdleges védvonal, alatta a nemrég érintett aljpont jelenthet támaszt.