Részvények

Ázsiai részvénypiac elemzés – 2015. Június

Túlnyomórészt intenzív emelkedés jellemzi az ázsiai részvénypiacokat az idei elsõ félévben. Ebbõl természetesen a kínai indexek, a Hang Seng és a Shanghai Composite is kivették a részüket, különösen utóbbi, amely 50%-os felértékelõdést tudhat maga mögött néhány hónap alatt.

Ez a növekedés több is lehetne, ha bekerültek volna az MSCI feltörekvõ piacok indexébe a sanghaji részvények, amelyrõl a napokban hozták meg a döntést. A következõ felülvizsgálaton is jó esélyekkel indul a kínai index, így legkésõbb 2016-ig valószínûleg a Shanghai Composite is tagja lesz az indexnek. Ez azért kiemelkedõ jelentõségû, mert világszinten számos befektetési alap tekinti benchmarkként a feltörekvõ MSCI indexet, amelyek összportfóliója mintegy 1700 milliárd dollárra rúg. Beválasztáskor megközelítõleg 50 milliárd dollár áramolhat a sanghaji részvényekbe, ami intenzív felfutáshoz vezethet. Addig is, amíg ez nem következik be, a kínai részvénypiacok emelkedését monetáris lazítás támogatja, a jelenlegi 5.10%-os alapkamat további vágásának is van még tere, illetve a jegybanki eszközvásárlástól sem zárkóznak el a kínai döntéshozók, amennyiben szükségesnek látják a gazdasági növekedés fenntartása érdekében. A korábbi növekedési és inflációs várakozásokat ugyan némileg mérsékelte a Bank of China, de még így is 7%-os bõvülésre számítanak 2015-ben. Japán is kezdi leporolni magát, felültejesítette a szigetország gazdasága az enyhe növekedési várakozásokat. Japán gazdasági minisztere, Akira Amari szerint mérsékelt fellendülés elé néz mostantól az ország, amelyet jelentõsen támogat az alacsony olajár. Kockázatot Kína növekedésének további lassulásában látnak, de ennek elkerülése érdekében Kína is bevet minden rendelkezésre álló eszközt.

Hang Seng Index

 

Bekövetkezett az emelkedésen belüli oldalazásból való kitörés, ami egészen a 28 000-es szintekig repítette a Hang Seng tõzsdeindex árfolyamát. Ezt követõen megtorpant a részvényindex emelkedése, az indikátorok is korrekciót jeleznek. Az emelkedõ trend továbbra is mérvadó, de már jelentõsen eltávolodott az ármozgás a támaszt képzõ emelkedõ trendvonaltól. A 76.4%-os Fibonacci alatt támasz legközelebb az 50-es exponenciális mozgóátlagnál, a 25 300-as árfolyamon húzódik, ez a szint korábban a fals kitörés során ellenállásként funkcionált, mostanra támasszá alakulhat.

Nikkei Index

Szárnyal a japán tõzsdeindex árfolyama, egymás után veszi be az ellenállásokat az ármozgás. Az oldalazásból való kitörés után emelkedõ trendcsatornát alakított ki a Nikkei japán részvényindex árazása, amelynek határvonalai között erõsödik folyamatosan  a mutató. Az indikátorok már túlvettséget és egy korrekció idõszerûségét jelezik. A görbék keresztezésével a Stochasticon eladási szignál alakulhat ki, amely megadná az idõzítést az MACD hisztogramján húzódó negatív divergencia beteljesedéséhez, ami komoly korrekciót eredményezne, még a trendvonal letörése sem kizárt. Ebben az esetben releváns támasz a 18 500-as szintnél húzódik, amelyet a 38.2%-os Fibo, illetve az 50-es EMA is erõsít. 

Szólj hozzá