Az arany árfolyam november elsõ két hetében tovább csorgott, melynek legfõbb okai az USA környékén keresendõek. Elõször is csodálatos harmadik negyedésves GDP adat érkezett. Minden várakozást felülmúlva 2,8%-os növekedést értek el! A foglalkoztatottak száma szintén nem várt mértékben, 204 ezer fõvel nõtt. Ilyen makroadatok után illik komolyan venni az USA kilábalási potenciálját. Ben Bernanke leköszönõ FED elnököt Janet Yellen fogja követni a poszton. Szenátusi meghallgatásán arról beszélt, hogy még tovább fenn kívánja tartani a QE3-at, hiszen az amerikai gazdaság még nem érte el azt a szintet, hogy a FED kivonhassa stimulusait. Viszont az elsõ adandó alkalommal meg fogja lépni, hogy visszatérhessen a klasszikus eszközökhöz.

 

A technikai kép ismét roppant érdekes, ahogy ez az arany chart esetébne rendszeresen megszokhattuk. Három komolyan vehetõ alakzatot lehet felfedezni a grafikonon. A legnagyobb idõtávot átölelõ, kékkel kiemelt füles csésze érvényre jutása esetén az 1500 dollár feletti szintek kerülhetnek célkeresztbe. Rövidebb szakaszt fed le a piros váll-fej-váll, melynek hatására az 1180 dolláros alj ismételt érintése valósulhat meg. Szintén emelkedésre utal a világos zöld dupla alj kezdemény, melyben a jobb oldali alj jelenleg alakul. Ezt még korai komolyan venni, de a gondolat megért egy mondatot.

Az indikátorok alapján az MACD még nem adott vételi jelzést, de közel áll hozzá. Joggal várhatjuk, hiszen a fej-váll nyakvonaláról, fontos támasz szintrõl pattant fel az árfolyam az új FED elnök szavaira. Az RSI és sztochasztikus oszcillátorok már ki is adták a vételi szignált. Emelkedés esetén gyenge ellenállásra találhatunk a magenta 50 napos mozgóátlagnál. Nagy erejû akadály lesz viszont a szürke   érintõvel megerõsített rikító zöld 120 napos mozgóátlag. Felette a 200 napos elérése jelenleg meglehetõsen távoli gondolat. Esés esetén támasz az említett nyakvonal a 0%-os Fibo-szintnél, majd alatta a júniusi mélypont 1180 dollárnál.

Szólj hozzá