Az arany október közepén kellemes rallyt produkált, a makrogazdasági hírek megjelenése elõtt már érdemes volt belevenni technikai alapon. Az USA munkaerõpiaca nem produkált fényes eredményt, nõtt a segélykérõk száma és csak 130 ezer új munkahely jött létre az elõzõ havi 145 ezer után. A várt 138 ezerhez képest es komoly visszaesés. A FED emiatt is folytatni kívánja a havi 85 mrd dolláros QE-t. Az alapkamatot meghagyták 0,00-0,25% között. A CNBC a rally végén tette közzé közvélemény-kutatását, melyben a profi befektetõk nagy része további komoly arany emelkedést vizionált. Ilyen felfokozott optimizmusnál szokott érkezni a kijózanító pofon, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.
A technikai kép rútul fest, egyre több jel mutat a júniusi alj érintésének bekövetkezésére. A pirossal jelölt csökkenõ trendvonal a sárgával jelölt vízszintes ellenállásszinttel együttesen roppantotta meg az árfolyamemelkedés ívét. Nagyban besegített a zöld 120 napos exponenciális mozgóátlag, aminek hatását a támasznak várt 50 napos magenta mozgó nem bírta kiegyenlíteni és így folytatódott az erodálódás. Ha minden igaz, akkor a kékkel jelölt váll-fej-váll jobb vállának kiépülése zajlik, melybõl a célár az említett nyári aljnál várja elérését. Az emelkedésben bízók utolsó mentsvára az emelkedõ trend támasztó ereje lehet, azonban ez meglehetõsen gyenge lábakon álló elképzelés.
Leghamarabb a sztochasztikus oszcillátor nyögte be az unalmast, nagyjából a CNBC kontraindikátor cikke adta meg neki a megfelelõ löketet és kiadta az eladási jelzést. Hasonlóan tett, illetve fog tenni a napokban szignált adó MACD indikátor is. Az RSI gyakorlatilag augusztus vége óta áll ebben a helyzetben.