Az arany árfolyam augusztus hónap elsõ három hetében komoly emelkedést produkált. Számos negatív hír próbált ellenkezõ hatást kifejteni, de a kereslet relatíve elképesztõen erõssé vált a nagy arany alapok tavaszi kitárazása és az eladói nyomás megszûnése után. A QE enyhítése miatti félelmek, az indiai 10%-os importvám és a nettó vételi pozíciók számának csökkenése inkább az esést támogatják, mégis emelkedik! A WGC jelentésébõl kiderült, hogy Kína és India arany kereslete nõtt meg elképesztõ mértékben.
A zöld szakaszok mentén szép emelkedõ trendet figyelhetünk meg. Az elsõ komoly arany drágulást ideálisan, a 38,2%-os Fibonacci-szintig korrigálta, majd onnan ismét erõre kapott. A konszolidáció során zászlót épített ki, melybõl tovább száguldhat akár a 261,8%-os magasságig, mely a 200 napos mozgóátlagnál húzódik. Elõbb természetesen el kell érnie a karnyújtásnyira álló 161,8%-is ideális célárat a 120 napos átlag alatt. A nagy piros leszorító vonal sajnos túl kevés ponton feküdt fel a gyertyákra, ezért a múltkori elemzéshez képest módosítottam a helyzetét az aktuális adatoknak megfelelõen. Ebbõl már jobban látszik, hogy július végén egy komolyabb fehér gyertyával áttörte ezt, majd azóta felette konszolidálódott és épített zászlót, miközben a piros vonal folyamatos támaszt szolgáltatott.
Az MACD indikátor a sztochasztikus oszcillátorral vállvetve egyaránt vételi jelzésen állnak, azonban mindkettõ elég magas értékre emelkedett, ami a tapasztalatok alapján hamarosan fordulatot hozhat. Az RSI megelõzi mindkettõt, az arany esetében fontos 60-as szinten áll, hamarosan kiadhatja az eladási jelzést.