India megnövekedett aranykereslete, amerikai dollár erõsödése, FED leállíthatja a pénznyomdát, gazdasági növekedési elõrejelzések és a munkaerõ piaci folyamatok kedvezõen alakulnak, 20 milliárd USD tõke áramlott ki az arannyal fedezett alapokból…, de május végéig a romló világgazdasági növekedés és gyenge USA makroadatok támogatták az arany emelkedését.
India megnövekedett aranykereslete nagyban támogatta az áprilisi zuhanás utáni korrekciót, ami egészen május elsõ harmadáig kitartott. Az amerikai dollár erõsödése, és az egyre több helyrõl hallható pletyka, miszerint a FED leállíthatja a gazdaságélénkítõ pénznyomdát, az arany árfolyam eséséhez vezettek. A San Francisco-i FED elnöke nyártól csökkentené a jegybanki beavatkozás mértékét, amennyiben a gazdasági növekedési elõrejelzések és a munkaerõ piaci folyamatok kedvezõen alakulnak. Szintén a short pozíciók felvételét támogatta a tény, hogy csaknem 20 milliárd USD tõke áramlott ki az arannyal fedezett alapokból. Május közepén ismét emelkedésnek indult az árfolyam, mely fõleg spekulatív short zárásoknak volt betudható. Május végéig a romló világgazdasági növekedés és gyenge USA makroadatok támogatták az arany grafikon emelkedését.Olyan helyzetben vagyunk, ahol erõsen kétesélyes az arany chart alakulásának további sorsa. Az emelkedést támogatja a sárgával jelölt dupla alj technikai alakzat, melyben az aljpontoknál dupla csúcs szerûen, kimagasló forgalommal történt a fordulat. Ha ez jut érvényre, a 161,8%-os Fibonacci-szintig emelkedhet az árfolyam, 1550 dollár környékéig, ahonnan áprilisban az esés elindult.
Ezt akarja megakadályozni a bordóval felskiccelt csökkenõ trendvonal, mely már három ponton fekszik fel az árfolyamcsúcsokra és így erõs ellenállásként tekinthetünk rá. Május végén történt egy kisebb kitörési kísérlet, de a hónap utolsó kereskedési napján visszazárt a vonal alá, ezzel behalt. Szintén a csökkenés irányába mutat a zölddel jelölt ék alakzat, mely az ideális 61,8%-os korrekciós szintre mutat. Ebben a formációban már nincs hely a további mozgásokra, így ha érvényre jut, akkor 1290 dollár alá mutat a célár.
A sztochasztikus oszcillátor a short zárások hatására vételi jelzést adott, mely azóta is fennáll, bár némi határozatlanság érezhetõ benne. További emelkedéshez szükséges lesz áttörni az ellenállásként az arany fölé tornyosuló bordó csökkenõ trendet, majd sorban az 50, 120, és 200 napos exponenciális mozgóátlagokat. Az 50 és a 120 napos között erõs szint a május elején látott oldalazó mozgás 1580 dollár magasságában. Támaszra a dupla alj két mélypontján számíthatunk, majd az ék céláránál.