Március elsõ kétharmadában csupa jó hír érkezett az aranyat longolók számára. Dél-Korea központi bankja fizikai arannyal töltötte fel páncéltermeit, az EKB gazdaságélénkítésbe kezdett, Ciprusban pénzügyi válság tört ki és felértékelõdött a nemesfém, mint pénzhelyettesítõ eszköz. Ezt követõ utolsó harmadban a ciprusi, súlyos, gazdaságot érintõ problémát áthidalták egy IMF kölcsönnel és a fizikai arany kereslete is jelentõsen lecsökkent.
Továbbra is a kékkel jelölt csökkenõ trendcsatornában haladt az arany árfolyamgörbéje, ez alól csak a februári leszúrás volt kivétel. A szárak mindkét irányból többszörös megerõsítést nyertek, így továbbra is számolnunk kell az alsó szárának támasztó és a felsõ szárának ellenállást betöltõ szerepével. A ciprusi dráma felcsillantotta a reményt a korábbi elemzésemben belengetett dupla alj kiteljesedésére, de ez az IMF mentõcsomaggal megsemmisült.
A legutóbbi emelkedésre húzott Fibonacci-szintekbõl az esés során elvárható célárra a kék nyíl mutat. Ez egybeesik a csökkenõ trend alsó szárával, így dupla eséllyel pattanhat róla az árfolyam. A Bollinger-szalagból is kiesett, így hamarosan várható a visszatérés a középvonalhoz. Emelkedés esetén az 50 napos mozgóátlaggal megerõsített márciusi csúcs jelenthet ellenállást, felette a csatorna felsõ szára. Az MACD indikátor azonban medve trendet jelez elõre, vagyis további esés várható.