Emelkedésben az Allianz, brutálisan jó fundamentumok jellemzik az európai piacvezetõ biztosító és pénzügyi szolgáltató csoportot, de az utóbbi napokban mégis 10%-os esést szenvedett el a müncheni központú cégcsoport árfolyama. Van alapja a pániknak, vagy most éri meg beszállni? A legutóbbi emelkedõ hullám augusztus elején indult meg, amikor igen jó jelentéssel hozakodott elõ az Allianz, túlszárnyalva a legoptimistább elemzõi várakozásokat is. A kiemelkedõ eredmények elsõsorban a biztosítások terén megugró értékesítésnek köszönhetõek: az élet- és egészségbiztosítási üzletág elképesztõ mértékû, 54.2-os növekedést produkált.

A kiugró eredményhez a körülmények is hozzájárultak, mivel kevesebb természeti katasztrófa sújtotta a biztosítottakat, így a kárigények száma is alacsonyabb volt.  A negyedéves jelentés közzétételét követõen másfél hónapos emelkedésnek indult az Allianz árfolyam, amely során 6 éves csúcsra ment ki a jegyzés, egészen a 140 eurós részvényárfolyam közelébe. Innen jött a leértékelõdés. A biztosítótársaság esetén is el lehet mondani, hogy sokkal intenzívebbek és hirtelenebbek az esések az emelkedéseknél, a másfél havi lépésrõl lépésre történõ emelkedés majdnem teljes egészét visszaadta az árfolyam mindössze néhány nap leforgása alatt. Az esés okaként nem a cégcsoport háza táján kell kutakodnunk, egy általános tõkekivonás eredményezte az esést. Átrendezõdés zajlik a világ legnagyobb kötvényalapjában, a PIMCO Total Return Fund-nál, ahol a kötvénykirályként emlegetett Bill Gross helyét egy háromfõs csapat veszi át az irányítást. A befektetõk széles köre tartotta az alapban a pénzét Bill Gross személye miatt, így ezek a pénzek hamar elkezdtek kivonásra kerülni, amelyet igen látványosan prezentálnak az árfolyam grafikonok. A leszakadás után néhány nappal személycserét jelentettek be az Allianz élérõl, 2015-ben fogja átvenni Michael Diekmann-tól Oliver Baete az elnök-vezérigazgatói posztot.

Technikai oldal 

Mi történt? Emelkedõ trendben mozog hosszútávon az Allianz részvény árfolyama. Visszafordulás az utóbbi idõkben a 200 napos exponenciális mozgóátlag letörését követõen szokott történni, amikor érintésre kerül a világoskékkel berajzolt emelkedõ trendvonal. Jelenleg pont itt tartunk, jó esély kínálkozik a fordulásra.

 

Mi várható? A felfelé tartó trendvonal érintését követõ fordulás valószínûségét az indikátorok is növelik: ugyanazt az együttállást mutatja az Allianz chart, mint a jelentés közzététele elõtt. Az RSI elérte a túladott zóna jelzését, a Stochastic pedig az extrém tartományából készül feltörni, így alakulhat ki igen erõs vételi szignál az Allianz árfolyam grafikonon. A váratlan esés tehát nem az Allianz csoportban felmerülõ problémák okaként jelentkezett, hanem egy gyors és hirtelen tõkekivonás következtében, amely olcsóbb beszállásokat tett lehetõvé, nem pedig a trend fordulását kezdte el elõre vetíteni.  A technikai körkép is teljes mértékben alátámasztja a vételi szignálok várható kialakulását, így kiemelten érdemes követni a vételi jelzések megerõsítését. 

Szólj hozzá