A TSMC azt tervezi, hogy idén több, mint 6000 új munkahelyet teremt, annak ellenére, hogy a chipek iránti kereslet szélesebb körben lelassult. A világ legnagyobb chipgyártója főként új mérnököket és gyártósor-üzemeltetőket keres tajvani székhelyén. A TSMC a becslések szerint a világ szuperfejlett lapkáinak 90%-át állítja majd elő az elkövetkezendő években. A cég piaci kapitalizációja 13,3 billió új tajvani dollár, ami megközelítőleg 435,4 milliárd amerikai dollárnak felel meg.
A Taiwan Semiconductor Manufacturing Company részvényárfolyama ezen a héten 3,9%-ot korrigált. A félvezetőipar három fő szegmensből áll: a chiptervezés, a chipgyártás, valamint a chipcsomagolás és-tesztelés. Az Egyesült Államok összességében a legerősebb pozícióval rendelkezik, és a legtöbb félvezető technológiában vezető szerepet tölt be. A fejlett félvezető berendezések többsége amerikai technológiából származik, amelyeknek nagy részének nincs külföldi alternatívája. A gyártást tekintve az amerikai Intel csak 7 nanométeres (nm) chipeket tud előállítani. Csak a tajvani TSMC–nek és a dél-koreai Samsung Electronicsnak sikerült 5 nm-nél kisebb chipeket gyártania, elérve a 3 nm-es határt. Ez a két vállalat most versenyben van a 2 nm-es chipekért. Az Egyesült Államokban ma nem gyártanak a legnagyobb teljesítményű chipek közül egyet sem; az ilyen termékek 92 százalékát a TSMC, a többit pedig Dél-Korea gyártja. Az USA részesedése a globális chipgyártásban az 1990-es 37 százalékról mára 10 százalékra csökkent.
Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével. Vegye fel velünk a kapcsolatot →