Az orosz tõzsde az utóbbi idõben az olaj árfolyamának megfelelõen emelkedik, vagy éppen esik. Az ukrán fronton továbbra is nagy az emberveszteség, de egyelõre vannak Európában fontosabb dolgok, mintsem hogy a NATO és az EU határán épp háború tombol. Oroszország közben Szíriában és Irakban is bombázni szeretné az önmagát iszlám államnak nevezõ ember alatti lényeket és állásaikat. Mivel a jelenlegi szír vezetés Asszaddal az élen Putyin szövetségese, ezért valószínûsíthetõ, hogy a jótét bombázások mellett a kormányellenes lázadókat is megszórják ezzel-azzal. Ez viszont azért lehet problémás, mert az ellenzéki haderõk közül némelyeket az USA nyíltan, vagy titkoltan is támogat. Az orosz tõzsdén az alábbi chart alapján fordulat látható.
Mi várható?
Mivel az olaj világpiaci árfolyama jelenleg stabilan beállt egy szinten és nem látszik benne, hogy nagyon esni akarna, ezzel párhuzamosan az orosz RTS indexben is oldalazás, esetleg emelkedés indulhat be. A május óta tartó esésnek talán itt volt a vége az augusztusi aljban, amivel kialakult a zölddel jelölt emelkedõ trendvonal. Jelenleg a türkizzel satírozott emelkedõ háromszögben mozog, amiben egy dupla alj is megfigyelhetõ, vagyis optimisták lehetnek a longosok. A kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatornát ezzel el is hagyta, azonban a felsõ szárat alaposan visszatesztelte. Következõ ellenállásszintek lehetnek az 50 napos mozgóátlag elhagyása után a 38,2%-os Fibonacci-korrekció szint, amit a 120 napos mozgó, majd az 50%-os Fibo-szintek követnek. Ettõl karnyújtásnyira jön a 200 napos mozgó és a 61,8%-os Fibo. Ellenállás tehát bõven akad, nem lesz fáklyás menet, ha az olaj oldalazásban marad. Az indikátorok közül az MACD és RSI is vételen állnak, de értékük közepesnek mondható. A sztochasztikon látszik némi túlvettség, de egyelõre eladási jel nem alakult ki rajta.
Összefoglalva:
Figyeljük az olajár alakulását, mert ezen kívül jelenleg nem számít semmi más. Se háború, se megszállás, se Kína, se semmi. Esélyes lehet egy kisebb rally az RTS-en.