Hírlevelek

32. heti gyorsjelentés

By 2014.08.10. No Comments

Tovább folyik a harc Ukrajnában. A szeparatisták egyre szorultabb helyzetbe kerülnek ugyanúgy, mint támogatójuk Oroszország. Az uniós szankciók máris éreztetik hatásukat. Két bank a szankció alá vont négybõl, máris pénzzavarba került. Az infláció is felpörgött, már 7,5%, fõleg az élelmiszer árak növekedése miatt. Persze Putyin is megpróbál izmozni: megtiltotta az importot az Unióból, az USA-ból és Kanadából. Megpróbálja szél ellen végezni dolgát: a kínaiakkal közös valutát akarnak bevezetni a dollár ellenében. Európa nincs túl nagy pánikban.

A Közel-Keleten, két fronton folyik a gyilkolászás. Gázában és Irakban. Izrael nem tud megállapodni a Hamasszal. Irakban az iszlamisták ellen Obama bevetette bombázóit. 

Amerika nem tudja merre is menjen, egyre közelebb jár ahhoz, hogy a teljes foglalkoztatottság állapotába kerüljön – vélik a Morgan Stanley közgazdászai. A külkereskedelmi mérleg is kezd jobban kinézni. Júniusban 41,54 milliárd dollárra csökkent a hiány. Augusztus elsõ hetében 289 ezren folyamodtak újonnan munkanélküli segélyért az USA-ban.

Tehát lenne ok az örömre!?!?

Jókora meglepetést okozott az egyik legnagyobb 3D-nyomtatógyártó. A Stratasys bevétel és EPS soron is felülteljesítette az elemzõk várakozását, és a menedzsment is optimistább lett. A részvények több mint 16 százalékos emelkedéssel reagáltak. Az elemzõi várakozások fényében vegyes számokat tett közzé a SolarCity, azonban bázishoz képest továbbra is óriási ütemben növekszik a vállalat.. A részvények több százalékos emelkedéssel reagáltak. Nem fogy a hamburger. A McDonald’s árbevétele csökkent. Ez a tény a befektetõket nem hagyta hidegen. Az ebola úgy tûnik nem csak halálos betegség, az egyik biotechnológiai cég papírjaira pozitív hatást fejtett ki. A Tekmira árfolyama két nap alatt 28%-t emelkedett. A Zynga elveszítette felhasználóinak harmadát. Ennek köszönhetõen árfolyma nagyot zuhant

Európa csendes, csak kisebb majrék bolygatják meg a gyengébb idegrendszerûek nyugalmát. Az Európai Központi Bank szinten tartotta az irányadó rátáját, amivel egyáltalán nem okozott meglepetést a piacoknak. Mario Draghi sajtótájékoztatóján viszont elmondta, hogy tovább fokozzák az eszközfedezetû értékpapírok vásárlásával kapcsolatos felkészülésüket. A német ipari termelés pusztán 0,3 százalékkal bõvült júniusban havi alapon, amivel jelentõsen alulmúlta az 1,3 százalékos piaci várakozásokat. A német gazdasági minisztérium szerint az ukrán válság okozta bizonytalanság vetette vissza a szektort. Búslakodnak Itáliában. Az olasz gazdaság ismét recesszióba süllyedt. A GDP az idei második negyedévben 0,2 százalékkal csökkent. Elemzõk kis növekedést vártak. A 125 millió eurós elemzõi konszenzustól elmaradó, 100 millió eurós második negyedéves adózott nyereségrõl számolt be csütörtökön a Commerzbank. A Tesco adósbesorolását leminõsítette a S&P. Csökkenõ tendenciát mutat a bevétel és a profitabilitás. A Reuters 1,55 milliárd eurós elemzõi konszenzusát felülmúló, 1,76 milliárd eurós adózott eredményrõl számolt be az Allianz. A Fiat árfolyama a 2. negyedéves számoknak köszönhetõen 14%-t zuhant. Jelentõsen növelte nyereségét a második negyedévben az NN Csoport (NN Group) biztosító társaság.

Itthon vesztésre áll az államadósság elleni háború. Augusztus elsején a központi költségvetés adóssága az elõzetes adatok alapján 24 844,7 milliárd forintot tett ki, ami 2 846,1 milliárd forintos növekedést jelent a 2013. év végi adóssághoz képest – közölte az Államadósság Kezelõ Központ. Júniusban 610 millió eurós többlet halmozódott fel a külkereskedelmi mérlegben. A GKI Gazdaságkutató Zrt. elõrejelzése szerint az idei elsõ negyedévi, 3,5 százalékos GDP-növekedéshez képest lassul a gazdasági bõvülés üteme, az év egészében 2,5 százalékos növekedés várható. Visszaesett a magyar kiskereskedelmi forgalom dinamikája, júniusban már csupán 1,3%-os éves növekedést mutat a KSH. Másfél hét alatt 80-95 bázispontos hozamugrás következett be a forintalapú 5-15 éves magyar államkötvények körében. 2014 júniusában elõzetes adatok alapján az ipari termelés volumene 11,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – közölte a KSH.

Jó hír, hogy növekvõ árbevételrõl számolt be a Rába, köszönhetõen a Renault Truckkal való együttmûködésnek. Rossz hír: csõdbe ment a Révai nyomda. A Concorde várakozásai szerint 106 milliárd forint körüli veszteségrõl adhat számot jövõ hét pénteken az OTP Bank. Nem is rossz ez a felsorolás ahhoz képest, hogy uborkaszezon van.

Az arany  1.311, a könnyû olaj 97,35 dolláron zárta a hetet. Aki nyaral, annak jó idõt, aki nem pihen, annak jó befektetéseket kívánunk!

Szólj hozzá