Hol volt, hol nem volt, tovább harcolt a bankár, akit Csányi bácsinak hívtak. Az OTP elnök markát 11 milliárdocska ütötte meg, miután múlt héten eladta banki részvényeit. A bankvezér nyilatkozatára a 30. héten lenyugodtak a kedélyek, miközben szavaival beintett a hazai rezsimnek. A brutális horrorral járó devizahiteles mentõcsomagról egyelõre letett a nagyhangú kabinet. Ennek köszönhetõ, hogy a múlt heti reszketõ félelem alábbhagyott. Az OTP árfolyamának sikerült ledolgoznia az óriási mínuszból, 4500 fölött zárt. A hazai fizetõeszköz kicsit gyengült, 297 körül várja a következõ hetet. Matolcsy sem robbantotta fel a nemzeti bankot, csupán 4%-ra csökkent a jegybanki alapkamat és a jövõben más szempontok alapján döntenek az alapkamatról.
Oldalszelet fogott a nemzetközi tõzsdeindexek vitorlája. Most végre egy sor frankó adatot nyomott az adósságheggyel küzdõ európai gazdaság. Az euró zóna beszerzési menedzser indexei jelentõsen jobban alakultak a várakozásoknál. A konjunktúra kilátások komolyan javultak Németországban, mivel a gazdaság iránti bizalmat mutató Ifo index harmadik hónapja nõtt Európa legbikásabb gazdaságában. A német tõzsdén ez most nem látszott, hétvégére lehajolt az index egy kicsit 8300 pont alá. A vezetõ európai vállalatok részvénykosara, a EUROSTOXX 50 viszont emelkedett, immár 2750 pont elérhetõ közelségbe került. Az euró egy méretes léccel erõsödött az amerikai dollárral szemben, mert egy euró már majdnem 1,33 zöldhasút kóstál.
Tovább mosolyoghat a sok amcsi milliomos, a nulla körüli kamatszint hajtja a beruházásokat és a fogyasztást is. Vegyesre sikerültek a gyorsjelentések. Az egyik nagy durranást a Facebook nyújtotta 30%-os kilövéssel a kedvezõ negyedéves számok után. A vezetõ tengerentúli tõzsdéken semmi érdemleges nem történt a helyben menetelésen kívül. Az amerikai használt lakáseladások volumene mégis csökkent a várakozásokkal szemben. Az amcsik jobban szeretik a zsírúj lakásokat, mert az új lakáseladások bõvülése sokéves csúcspontot ért el. Kinek kell a használt, amikor nulla kamatra kapsz újépítésût? A beruházási javak rendelésállománya júniusban is menetelt felfelé, a heti új munkanélküli kérelmek száma viszont kicsit több lett. A Michigan Egyetem fogyasztói bizalmi indexe júliusban tovább erõsödött, túlszárnyalva az elemzõi várakozásokat.
Annyira nem kedvezõ a kép Ázsiában sem, hiába nyilatkozta a kínai miniszterelnök, hogy idén nem csökkenhet 7% alá a növekedés. A HSBC bank ismét recessziót jelzett a feldolgozóiparban. A Nikkei és a Shanghai Composite lefelé vették az irányt, a Hang Seng index emelkdett.
Ugrott egy kicsit az arany és az ezüst kistesó, az olajárak az elmúlt hetek rallyja után lefelé korrigáltak.