A héten is dolgoztak a Központi Statisztikai Hivatalban: már megint 2% alatt a pénzromlás üteme, és 5,3%-ot emelkedett az ipari termelés szintje. Hûha! Nõhet a magyar gazdaság is? Orbán nagyon kis huncut, a kormány készül valamire pletykák szerint. Biztonsági öveket becsatolni!? Ázsiai mélyrepülés és bizonytalanság a világ piacain, viszont az USA felminõsítés megkoronázta a hetet.
Hol volt, hol nem volt, a 2013-as esztendõ huszonnegyedik hete egy kicsit unalmasra sikeredett. Az OTP szépen bukfencezett, egyszer 5000 fölé, aztán 5000 alá, ami nem hozott lázba. A hétfõi MOL szárnyalást folyamatos lemorzsolódás követte, péntekre a hét eleji rally elolvadt, mint a sarkvidéki hósapka. A forint paripa módjára megtáltosodott, nyerített, izzadt rendesen, mert az EUR/HUF árfolyama hétfõn még a 300-at súrolta, aztán hipp-hopp, egy csettintésre 290-et írunk. A héten is dolgoztak a Központi Statisztikai Hivatalban: már megint 2% alatt a pénzromlás üteme, és 5,3%-ot emelkedett az ipari termelés szintje. Hûha! Nõhet a magyar gazdaság is? Orbán nagyon kis huncut, a kormány készül valamire pletykák szerint. Biztonsági öveket becsatolni!?
Továbbra is több a kérdés, mint a válasz a Fed kötvényprogramja körül. Korrekció a fõbb támaszok érintetlensége mellett, fokozódó bizonytalanság, ázsiai mélyrepülés ez jellemezte a nagyzsugás nemzetközi tõzsdei játékot. A német alkotmánybíróság cseszekedése az Európai Központi Bank kötvényvásárlási programja kapcsán komoly feszültségeket keltett a részvénypiacokon. Egyes vélemények szerint az EKB programja a német alkotmányba ütközik, döntés csak õsszel születhet az ügyben. Vesztett fényébõl a Dax, hiszen a vezetõ német index 8000 alá is bekukkantott, de péntekre úgy tûnt, hogy megint a vevõknek áll a zászló. Az EUR/USD kurzus 1,33 fölött, vajon merre tovább?
Az amcsiknak már megint dagadt a melle a büszkeségtõl, amikor a Standard & Poors felminõsítette USA adósságát. Ezen kívül a kiskereskedelmi forgalom bõvülése felülmúlta a nagyokos elemzõk várakozásait és a heti új munkanélküli kérelmek száma is nagyon frankó lett. Péntek viszont rossz adatokat hozott: fogyasztók bizalma visszaesett a Michigan Egyetem felmérése szerint, magasabbak a termelõi árak és stagnált az ipari termelés. A DOW index 15000, a S&P500 1600 felett várakozik a következõ hétre, a fõbb támaszok állnak mint a kõ, beindulhat a korrekció henger? Meglátjuk
A ferdeszemû régió is fókuszban volt a héten. A japán konjunktúra adatok kezdenek feljönni, mint a talajvíz. Úgy tûnt, hogy minden happy! Pozitív japán külkereskedelmi többlet, GDP adatok, fogyasztói bizalmi index értéke is hasított, mint a szél. De a befektetõk mégsem ezzel foglalkoztak, hanem a múlt hétvégén megjelent gyenge májusi kínai export számok adtak a piacnak egy pofont. Annak sem örültek a spekulánsok, hogy a japán monetáris kondíciók változatlanul maradnak. Az USD/JPY nagy korrekciót nyomott a többi ázsiai indexel együtt. A Nikkei index grafikonja kezd úgy kinézni, mint a Himalája, csak sajna a lejtõs oldalon tartanak a király japán gyertyák
Folytatódott a lemorzsolódás a nemesfémpiacon, a Brent és WTI olajárak viszont emelkedtek.