Hírlevelek

21. heti gyorsjelentés

By 2014.05.25. No Comments

Az ukrajnai akciófilm továbbra is borzolja az idegeket. Csak az a baj, hogy forgatás után a halottak nem mennek el kávézni. Moszkvából továbbra is menekül a tõke. A Gazprom Kínával szerzõdött nagy mennyiségû gáz szállítására. Ami az elszakított Krímben történik: tragédia. Az árak a mennyekbe szaladtak, krónikus gyógyszer hiány lépett fel, és élelmiszerbõl is csak korlátozott mennyiség áll rendelkezésre. A helyzet a megboldogult szovjet idõket idézi.

A tengeren túl, a lehetõségek hazájában, új csúcsra ért az S&P index, meghaladta a technikailag és lélektanilag fontos 1900 pontos szintet. Ha nem is tornádó szinten, de a várakozásokat meghaladó számban nõtt az új lakás értékesítések száma. Figyelem! Sárga jelzés van érvényben! A kiskereskedelmi szektor gyenge eredményei sem tudták elrontani a hangulatot. A HP remek gyorsjelentéssel rukkolt elõ. Ennek örömére elbocsátotta több tízezer dolgozóját. Kibernetikai kémkedésen kaptak öt kínait, akik nukleáris, napenergetikai és fémipari vállalatok rendszerében kutakodtak. Az akció lefújva. Ne csodálkozzunk, ha kínai napelemet vásárolunk, és energia gyûjtés helyett Bolgár úr hangja szólal meg a háztetõrõl!

A Home Depot kiábrándító gyorsjelentést adott ki, úgy látszik meghekkelték a csináld magad mozgalmat. Az AT&T amerikai távközlési konszern bejelentette, hogy felvásárolja a DirecTV mûholdas mûsorszolgáltatót részvényenként 95 dollárért, azaz mintegy 48,5 milliárd dollárért. A General Motors 2,4 millió autót hív vissza az Egyesül Államokban biztonsági okok miatt. A hét sikertörténete aJD.com IPO volt. Az árfolyam gyorsan 10 %-t szaladt felfelé a lejtõn.

Európa sem csendes. Nagyon erõsnek látszik a piaci konszenzus arról, hogy az Európai Központi Bank (EKB) júniusban kamatot fog vágni. Arról viszont már megoszlanak a vélemények, hogy más eszközt is bevetnek-e a lazítás érdekében. A Business Europe európai munkáltatói szövetség elõrejelzése szerint 2014-ben európai uniós szinten 1,6, míg Magyarországon 2 százalékos GDP-növekedés várható, ezzel az ország az európai középmezõny elején lehet. 2013 második felében kilépett a három negyedévig tartó recesszióból a spanyol gazdaság, és lassú növekedés indult el. Májusban a Markit elõzetes adatai szerint ismét zsugorodni kezdett a francia magánszféra – legalábbis feldolgozóiparra és a szolgáltatói szektorra vonatkozó beszerzési menedzser-indexek (BMI) ezt mutatják. A piac elõzetesen stagnálásra számított volna, így kellemetlen meglepetésrõl van szó. Közben a német kompozit mutató azt jelzi, hogy Európa motorja, a német gazdaság továbbra is lendületesen nõhet, igaz a feldolgozóipari és szolgáltatói index iránya szétvált egymástól.

A német pénzügyi felügyelet, a BaFin bizonyítékokat talált devizaárfolyamok manipulálására tett kísérletekre, ezért vizsgálatait a Deutsche Bank AG-ról más nagy német bankokra is kiterjeszti. Ejnye!

Itthon nem mondhatni, hogy az EP választások lázba hozták volna az országot. Nem hiszem, hogy 40%-nál magasabb lesz a részvétel. Közben, hogy ne legyen nyugodt álmunk, történt egy s más. Az államháztartás bruttó adóssága a GDP 84,6 százaléka, 24 904 milliárd forint volt március végén. Az adósságot 1456 milliárd forint nettó hitelfelvétel és 380 milliárd forint árfolyamveszteség növelte az elsõ negyedévben – jelentette a pénzügyi számlák elõzetes adatai alapján hétfõn a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Csapataink harcban állnak! Szerdától bruttó három forinttal emelte a MOL a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi listaárát. Mindez azt jelenti, hogy az olajtársaság a benzin literjét bruttó 390,6, a gázolajét pedig bruttó 398,6 forintért adja a kiskereskedõknek.

Egy jó hír: Átadták a habgyártással foglalkozó Polifoam Kft. új, 3 ezer négyzetméteres üzemcsarnokát és raktárait, a japán tulajdonú cég gyártóterülete a kétmillió eurós beruházással 14,5 ezer négyzetméterre bõvült. A hazai tõzsde, mint a béna kacsa, kis forgalom mellett továbbra is bukdácsol. Csupán néhány osztalékfizetésrõl szóló hír vidította fel a hazai részvényekbe fektetõket. Az OTP 146,93 Ft-t, a Mol 590,10 Ft osztalékot fizet.

Szólj hozzá