2016 december közepe óta emelkedő trendben mozog az arany árfolyama, melynek során a kékkel kiemelt, pozitív irányba mutató ék alakzat fejlődött ki. A 2016 augusztustól decemberig terjedő ereszkedő szakaszt az 50%-os ideális Fibonacci-korrekciós szintig konszolidálta jelen állás szerint. Az elvárható mértékű korrekció azonban a 61,8%-os szintnél húzódik, vagyis még van tér az emelkedéshez 1280$ környékéig. Itt várhatóan erős ellenállásba ütközik az arany árfolyama és az ékből kiesve ismét csökkenésbe kezd. A felvázolt Fibo-szintek és mozgóátlagok jelenthetnek több-kevesebb támaszt, de akár a decemberi mélypont is elérhető.
Érdekes megvizsgálni a kereskedési forgalmat az elmúlt 4 hónap során. November és december hónapokban nagy eladói hullám keletkezett, amiből szépen lassan kifogyott az erő és átfordult lassú, majd begyorsuló vételi ciklussá. Februárra ez is lecsendesedett a január végi apróbb korrekció után, és mostanában átlagos mennyiséggel kereskedve emelkedik az árfolyam, mintha egy magabiztos, nagyobb vevő került volna a piacra.
Az indikátorok mérsékelt túlvettséget mutatnak, az MACD görbéi egymásra lapultak, hamar adhat eladási jelet néhány nap árfolyamesés után. Az RSI 65-ös szint körül szintén túlvett, azonban nem extrém mértékben. Pláne, hogy egyszer már lefordult 70-ről, ami eladási jelzés lehetett. A sztochasztikus oszcillátor az extrém magas, 90 körüli szinteken vibrál, nem nagyon van hová emelkednie, így itt is eladási szignált várhatunk az első pár negatív nap után.