Devizák

USD/HUF technikai elemzés – 2014. október

Októberben ismét beköszöntött idehaza a defláció, ráadásul nem is akárhogyan. A KSH adatai alapján a rendszerváltás óta soha nem volt ilyen alacsony az index, fél százalékkal kell kevesebbet fizetnünk a fogyasztói kosár tartalmáért. A defláció fõ okaként továbbra is a rezsicsökkentés hozható fel, ezenkívül a tartós fogyasztási cikkek piacán figyelhetõ meg nagyobb áresés, a többi  területen mérsékelt csökkenés, de inkább emelkedés figyelhetõ meg.  Romlott hazánk nemzetközi megítélése októberben, az azóta visszavont internetadó nemzetközileg is sok bírálatot kapott, illetve a magyar – orosz megállapodásokat sem nézik jó szemmel.

A jegybanki alapkamat továbbra is 2.1 százalék maradt és valószínûleg ez még egy jó darabig nem is fog változni, a hó közben felröppent piaci pletykák ellenére sem. Amerikában mindeközben folytatódott a gazdaság mérsékelt élénkülése, gyengébb makroadatok is láttak napvilágot, de a legfõbb mutatók jól alakultak még mindig. A hó eleji NFP adat is nem kis mértékben  szárnyalta túl a várakozásokat, amelyre heves erõsödéssel reagált a dollár de a kiváló munkanélküliségi adatok a teljes hónapra jellemzõek maradtak. A hó utolsó szerdáján történõ kamatdöntés utáni közleményben bejelentették a pénzcsapok elzárását, ugyanis a FED is optimista a gazdaság teljesítését illetõen, így jövõre már esedékessé válnak a kamatemelések is.

Technikai oldal

 

Mi történt? Az elõzõ havi USD HUF árfolyam elõrejelzésnek megfelelõen korrekcióval indította az október hónapot a devizapár. A korrekció során egészen 238-ig erõsödött a forint a dollárral szemben, ahol erõs bázist alakított ki, ami a további eséseket is megállíthatja. Ezt követõen a várakozásoknak megfelelõen további felmenetel indult, azonban a 249-252-es zóna még messze van, még csak félúton jár az USD HUF keresztárfolyam.

 

Mi várható? A forinterõsödés során beteljesedést nyertek az indikátorokon kialakult divergenciák. A Stochastic az alsó extrém zónából való visszatéréssel jelezte a korrekció végét és megközelítette az ellenkezõt. Egyöntetûen semleges értékeket mutatnak az indikátorok, nem adnak egyelõre iránymutatást a várható alakulása. Felülrõl továbbra is a 249-252-es zóna határolja a forint dollárral szembeni ármozgását, alulról pedig a 238-as szint, amely akár nyakvonallá alakulhat a fej-váll esélyes ármozgásban.

Szólj hozzá