Az árfolyam az idén január óta tartó hosszú távú vízszintes árfolyamcsatorna alsó támaszvonalához közel helyezkedett el. Az USD/HKD jegyzés a 0 – 38,2 %-os Fibonacci szintek között oldalazott, miközben az RSI értékei egy kivételtõl eltekintve semleges jelzést adtak.
Az árfolyam az idén január óta tartó hosszú távú vízszintes árfolyamcsatorna alsó támaszvonalához közel helyezkedett el. Az USD/HKD jegyzés a 0 – 38,2 %-os Fibonacci szintek között oldalazott, miközben az RSI értékei egy kivételtõl eltekintve semleges jelzést adtak. Az USD/HKD árfolyam 7,75 és 7,765 között oldalazott, szûk sávban, így szeptemberben továbbra is enyhe mozgás jellemezte a kurzust. Ez nem meglepõ, hiszen a hong kongi dollár árfolyamát 1983 óta az amerikai dollárhoz kötik, 1 USD = 7,75 -7,85 HKD.
A Relative Strength Index vételi jelzést adott, amikor átmeneti pesszimizmust okozott a pénz- és tõkepiacon, hogy a szeptember 15-én kezdõdõ hétvégi ECOFIN találkozón nem sikerült egyezségre jutni az uniós pénzügyminisztereknek a közös európai bankfelügyeleti rendszerrel kapcsolatban. Ezen kívül a Citigroup is beállt az azon nagybankok sorába, aki csökkentette az idei valamint a jövõ évi kínai gazdasági növekedésre adott várakozását . A bekarikázott szituáció szépen mutatja, hogy szeptember 17-én rossz nemzetközi hangulat hatására 7,765 környékén indult a HKD kereskedés az amerikai dollárral szemben, majd a kiemelkedõnek számító 0,20%-os HKD gyengülés nap végére elolvadt.