Az USD/CHF árfolyam októberben határozott irány nélkül a 0,92 – 0,94 között mozgott.
Az USD/CHF árfolyam októberben határozott irány nélkül, 0 -38,2%-os Fibo szintek, és 0,92 – 0,94 között mozgott. Az RSI indikátor értékei végig a semleges zónában tartózkodtak, a vizsgált indikátor két esetben a vételi zónához közeli szignált adott.
Október USD/CHF csökkenéssel indult, ugyanis kedvezõ hatással volt a piacokra, hogy az európai és amerikai feldolgozóipari számok a várakozásoknál jobban alakultak szeptemberben, továbbá pozitív hatással bírt, hogy a stressz teszten vizsgált 14 spanyol nagybanknak a piaci várakozásoknál kevesebb pénzre lenne szüksége. Továbbá az amerikai ingatlanpiacról is kedvezõ adatot publikáltak, mert a jelzáloghitel kérelmek 3 éves csúcsra futottak, köszönhetõen a rekordszinten tartózkodó kamatoknak. Okt. 4-én az EKB elnök Draghi szavait jól fogadta a piac, ezen kívül a vártnál kevesebben kértek segélyt és a várakozásoknál több új álláshely jött létre augusztusban az Egyesült Államokban. Az USD/CHF árfolyam 0,92 közelébe erõsödött, közelítve az RSI vételi zónájához,és egyben érintve a 23,6%-os Fibonacci szintet, de a támasz túl erõsnek bizonyult és ismét a vevõk irányítottak a pesszimista környezetben. Az IMF jelentõsen rontotta idei globális növekedési elõrejelzését, továbbá az Alcoa csökkentett globális elõrejelzése is rámutatott a romló kínai növekedési kilátásokra. Ezen kívül a Nemzetközi Valutaalap rontotta az európai bankrendszer mérlegfõösszegére vonatkozó várakozásait, amely nyilvánvalóan gyengébb hitelezési aktivitást és rosszabb növekedési képet fest. A Standard & Poors egyszerre két fokozattal BBB--ra, a bóvli kategória fölé rontotta Spanyolország adósbesorolását. A rossz pénz- és tõkepiaci hangulatban 0,94-nél 38,2%-os Fibo túl erõs ellenállásnak bizonyult, majd ismét a pozitív hírek és eladók aktivitása játszotta a fõszerepet. Ennek megfelelõen október 11-én javította a piaci hangulatot, hogy 4,5 éves mélypontra süllyedt a múlt héten a heti új munkanélküli kérelmek száma az USA-ban, valamint szintén pozitívan hatott, hogy Olaszországban sikerrel zárultak a kötvényaukciók. Az októberi Michigan fogyasztói bizalmi index 2007 szeptembere óta nem látott szintre, 83,1-re emelkedett. Pozitívan hatott, hogy a spanyol kormány a CNBC értesülése szerint hajlandó elõvigyázatossági hitelkeretet kérni az Európai Központi Banktól 50 milliárd euró értékben. Október 18-án kezdõdött az Európai Unió tagállamok vezetõinek kétnapos találkozója és komoly eredménynek tekinthetõ, hogy megállapodás született a közös bankfelügyelet kérdésében. Az USD/CHF árfolyam magas kockázati étvágy közepette egészen 0,92-ig süllyedt, áttörte a 23,6%-os Fibo támaszt, de a letörés falsnak bizonyult, az árfolyam az RSI vételi zónához közeli jelzése mellett az ezt követõ a negatív híreknek köszönhetõen ismét felfelé vette az irányt. A gyorsjelentési szezon számos szereplõje, mint például a Google és a Microsoft gyorsjelentése is csalódást okozott a befektetõknek. Az elõzõ heti pozitív meglepetés után jelentõsen emelkedett a heti új munkanélküli kérelmek száma az Egyesült Államokban és ugyancsak a várakozások alatt alakult a folyamatban lévõ lakáseladások száma az USA-ban. Október 29-én és 30-án a Sandy hurrikán miatt nem zajlott kereskedés az USA-ban.
Október végén az USD/CHF árfolyam a 200 és 50 napos mozgóátlag találkozásánál helyezkedett el. Az irány rendkívül kérdéses, hiszen innen könnyen vissza- és felpattanhat az árfolyam, ezért érdemes óvatosnak lenni és stopot használni. A medvék aktivitása során alulról a 23,6%-os Fibonacci adhat támaszt az USD/CHF jegyzésnek 0,926-nál. A vevõk dominanciája esetén felülrõl az 50%-os Fibo ellenállási szint megtámadása lehetséges 0,95-ös árfolyamnál, de ezen a szinten az RSI már akár eladási jelzést is adhat.