Februárban az euró zónából érkezõ jellemzõen rossz adatok valamint az olasz választások, az amerikai gazdaság javulásáról tanúskodó makro számok, majd hó közepétõl pedig az amerikai költségvetési szakadék problematikája foglalkoztatta a piacot. Komoly emelkedés bontakozott ki az USDCHF devizapárban, így egy meredeken emelkedõ szabályos trendcsatornát láttunk.
A grafikon négy pontja ráilleszthetõ a támasztó egyenesre, míg a vele párhuzamos felsõ vonalon is megtalálhatunk legalább három csúcsot. Az amerikai dollár a svájci frankkal szemben átvitte a 23,6%-os Fibonacci szintet (0,926), majd hó végén a 38,2%-os Fibo ellenálláshoz közel fejezõdött be a kereskedés 0,94 USD/CHF jegyzés alatt. Az intenzív árfolyam emelkedést február végén már az RSI indikátor eladási jelzése követte.
Nyolc havi csúcsra került az amerikai fogyasztói bizalmat mérõ Michigani index, valamint az ISM index is, amellyel jelentõsen javultak a feldolgozóipari kilátások. Pozitív üzenetet hordozott a piacok számára, hogy az euró zónában is emelkedni tudott a feldolgozóipari BMI. Az Európából érkezõ negatív hírek elrontották a tõzsdei hangulatot. A spanyol miniszterelnök korrupcióba keveredett, Olaszországban pedig Berlusconi hihetetlen választási ígéretei miatt elbizonytalanodtak a vevõk. Vártnál jobb lett a szolgáltató szektor ISM bizalmi indexe az Egyesült Államokban és ugyanezen mutató Európában is remekelt, míg az európai kiskereskedelmi adatok alulmúlták a várakozásokat és a német rendelésállomány vegyes teljesítményt mutatott.
Az USD/CHF árfolyama 0,91-rõl 0,92-ig emelkedett órák alatt, miután Draghi kijelentette, hogy az EKB folytathatja a monetáris politika lazítását. Az Egyesült Államokban januárban is folytatódott a kiskereskedelem szerény bõvülése, és az aznap nyilvánosságra került euró zóna ipari teljesítmény számai is hozták az elemzõi várakozásokat. A Michigan egyetem fogyasztói bizalmi indexe tovább javult az USA-ban, ugyanakkor az ipari termelés volumene visszaesést mutatott a pozitívumra számító várakozásokkal szemben. Hónap közepétõl egyre inkább elõtérbe került az amerikai költségvetési szakadék problémája, mert a világ befektetõi tartanak egy esetleges amerikai recessziótól a megállapodás hiányában. A FED ülésének jegyzõkönyve további mennyiségi ösztönzést vetített elõre, amely az amerikai gazdaság gyenge állapotát tükrözte, ezért megijedtek a befektetõk, az USD/CHF devizapár átvitte a 23,6%-os Fibonacci szint.
A hangulatot tovább rontották az eurózóna beszerzési menedzser indexei, továbbá az amerikai munkaerõpiaci számok, de rosszul szerepelt a philadelphiai régió bizalmi indexe is.. Az Európai Bizottság szerint 2013-ban is recesszió várható az euró zónában. Majd zárultak az olaszországi választások, szoros eredmények alakultak ki, mert a balközép koalíció Berlusconi nélkül nem tud kormányt alakítani. A befektetõk azért aggódtak az olasz választások miatt, mert az egész euró zóna jövõje veszélybe kerülhet, az olasz tõzsdeindex közel 5%-os zuhanórepülést szenvedett el egyetlen nap alatt, az USD/CHF árfolyammal 0,93 fölött is kereskedtek.
Ben Bernanke méltatta a FED monetáris lazítását, annak kedvezõ makrogazdasági hatásairól beszélt, amely a jelenlegi program folytatására utalhat. Kedvezõ amerikai adatok kerültek nyilvánosságra, a Conference Board januári fogyasztói bizalmi indexe, az új lakásértékesítések és a lakásárak is szépen emelkedtek. Támogatták a pozitív hangulatot a frissen publikált nemzetközi számok, a folyamatban lévõ amerikai lakáseladások száma, az amerikai beruházások rendelésállománya és az euró zóna gazdasági bizalmi indexei is felülmúlták a várakozásokat. Hó végéig nem született megállapodás a republikánus és demokrata képviselõk között, így március 1-tõl automatikus megszorítások lépnek életbe, amelyek értéke 85 milliárd dollár 2013-ban, 1200 milliárd az elkövetkezõ 9 évben.
Február végén az USD/CHF jegyzése a 38,2%-os Fibonacci vonal közelében, az 50 napos mozgóátlag fölötti zónában stabilizálódott. A tavaly július óta tartó középtávú csökkenõ trend megtörni látszik, és úgy tûnik, hogy az árfolyam várhatóan visszatér, de legalábbis visszatesztelheti a 200 napos mozgóátlag által prezentált hosszú távú emelkedõ trendet. A fõbb támasz és ellenállási szintek jelentõsen változtak az elõzõ hónapokhoz képest. Fibonacci szint ellenállásból támasszá vált, amely alulról tarthatja az árfolyamot a medvék aktivitása során. De a közeljövõben a 38,2%-os Fibonacci ellenállás átvitele jelentheti a legnagyobb kihívást az USD/CHF számára.