A vizsgált idõszakban a svájci frank jelentõsen, körülbelül 10%-al gyengült a dollárral szemben, hosszú távon az emelkedés irányába mozoghat a piac.
A vizsgált idõszakban a svájci frank jelentõsen, körülbelül 10%-al gyengült a dollárral szemben, de az 1,00 árfolyam áttörése még várat magára. A napi felbontású grafikonon jól láthatjuk, hogy továbbra is a 200 napos mozgóátlag felett stabilizálódott az árfolyam, így hosszú távon inkább az emelkedés irányába mozoghat a piac.
2011 novemberétõl 2012 januárjáig egy emelkedõ trendcsatornát láthattunk, az USD/CHF árfolyam 0,86-ról 0,96-ig növekedett, áttörve számos Fibo korrekciós szintet 0%-tól egészen a 76,4%-os szintig. A grafikon három pontja ráilleszthetõ a trendcsatorna támasztó egyenesére, míg a vele párhuzamos felsõ vonalon legalább hat csúcsot bejelölhettünk. Az MACD indikátor esetében divergenciát fedeztünk fel, mert január közepén az indikátor mozgása eltért az USD/CHF devizapár mozgásától. Negatív divergenciáról beszélünk, hiszen a közel 0,96-os USD/CHF kurzus 2012. január közepén újabb lokális csúcspontot ért el, de az MACD oszcillátor értéke nem ért el magasabb értéket.
A rózsaszínnel jelölt 0,96-os USD/CHF árfolyamszint jelentõs ellenállást jelentett, az emelkedõ trend megtört, de az 50%-os Fibonacci támasz szint 0,90 környékén kétszeri letörési kísérlet ellenére szépen megtartotta a kurzust. Az oldalazó mozgás április végéig tartott, majd májusban komoly dollárerõsödés következett be, amelyet egy emelkedõ trendcsatorna formáció gyönyörûen szemléltetett. Ez a jelenség a többi devizapáron EUR/USD és GBP/USD is kiemelkedõ bullish dollár piacot eredményezett. Az amerikai dollár a svájci frankkal szemben 0,90-rõl új lokális maximumpontra, 0,97-re futott, amelyet tökéletesen jelzett az MACD indikátor. Hiszen az MACD oszcillátor 0,97 körül prezentálta a legmagasabb értéket. A trendfordulót a gömbbel jelzett akasztott ember alakzat is szépen jelezte. Az egyetlen gyertyatagból álló formáció minden jellemzõjét nyomon követhettük, mert a hanging man az emelkedõ szakasz végén, rövid felsõ árnyékkal, új csúcson jelent meg, továbbá az alsó árnyék hossza többszöröse a gyertya testének. Ennek megfelelõen június elején egy csökkenõ trendcsatorna alakult ki, a vevõk profitrealizálása természetesnek tekinthetõ, de lényeges változás az árfolyamban egyenlõre nem következett be. Érdemes lehet konzervatív módon szigorú stop losst alkalmazni a korrekciós szintek közelében.